Ford Focus Wagon 1.6 TDCi 90pk Trend (2007)
autoreview

Signalement
Uitvoering | Focus Wagon 1.6 TDCi 90pk Trend |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2007 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Na in bijna vier maanden tijd 25d. km te hebben gereden in een voorloop Astra station 1.3 CDTI was het 22-2-2007 zover: ik kreeg de sleutels van mijn splinternieuwe Focus Wagon 1.6 TDCI 90 pk trend. In verhouding tot de Astra toch wel een hele vooruitgang(hoewel de Astra ook een fijne auto is). De Focus is ruimer en luxer. De motor is stiller en soepeler als de 1.3 CDTI van opel ondanks hetzelfde vermogen. Het weg en stuurgedrag doet me aan de Leon denken hoewel die nog een stuk sportiever is. Helaas doet het motorvermogen me niet aan de Leon denken. Ik vind(maar dat is persoonlijk) de 90pk en 215nm echt onvoldoende voor zo`n zware en grote auto als de Focus. Gelukkig wordt daar over 1,5 week wat aan gedaan! Na chiptuning zal de motor 116pk en 285nm leveren. Dat moet voldoende zijn. Mijn ervaringen hiermee zal ik later vermelden.
Update 7-3-07 2250km.: Mijn auto is vandaag gechiptuned. Ben over het resultaat zeer tevreden. Motor pakt veel sneller op en trekt veel beter. Zal nog wel beter worden naarmate de motor beter ingereden raakt. Overigens heb ik inmiddels wel spijt van de kleur(Deep Navy). Niet dat de kleur niet mooi is maar je ziet er alles op en je hebt heel snel kleine krasjes.
Update 10-10-07 29500km.: Ik verlang terug naar mijn Seat Leon! De auto begint mij steeds meer tegen te staan. Begin de auto steeds lelijker te vinden(zeker als de auto vuil is) en het rijden erin valt mij ronduit tegen. Te weinig vermogen ondanks het chiptunen en een emotieloos weggedrag. Zeker met volle belading gaat de auto als een dweil over de weg. Daarnaast valt de slecht lak kwaliteit op. Ik was mijn auto altijd met de hand en veel water maar de auto komt onder de krassen te zitten. Zelfs een bevriende Ford monteur geeft toe dat er veel problemen zijn met de lakken van Ford. Tevens vind ik de gebruikte plastic soort in het interieur slecht. Er hoeft maar iets tegen aan te komen en er zitten krassen in die je er niet meer uit krijgt. Dit was mijn eerste en tevens laatste Ford! Op naar de 160d km en weg ermee!
Update 21-12-08 81500: Inmiddels rijden mijn collega`s in de gefacelifte versie(Titanium met business pack en 109pk). Wat een verschil met die van mij! Alles ziet er veel beter uit en de 109pk versie rijdt beter dan mijn gechipte 90pk versie. Zou blij zijn als het halverweg 2010 is..... Dan kan ik eindelijk een nieuwe auto uitzoeken.
PROBLEMEN
Geen. Wel vind ik de piep voor de vergeten gordels (ook voor de bijrijder) enorm irritant. Niet dat ik zonder gordel rijd maar zodra ik de oprit afrijd begint de auto al enorm te piepen. Ik zal aan de dealer vragen of hij dit er uit kan halen.
Buiten de genoemde lak en interieurkwaliteit geen problemen dus wat dat betreft geen klagen.
Update 21-12-08 81500km: Ik heb zo mijn klachten over de auto m.b.t. uitstraling en rijervaring maar de auto is absoluut probleemloos! Klasse!
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.