Ford Focus Wagon 1.6 TDCi 90pk Futura (2007)

autoreview

Ford Focus Wagon
Ford Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus WagonFord Focus - interieurFord Focus - interieur

Signalement

UitvoeringFocus Wagon 1.6 TDCi 90pk Futura
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2007
Jaar van aanschaf2010
KM-stand bij aanschaf79.000 km
KM-stand laatst139.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Niets voor mij

  • 79.000 km

Ik was blij dat het einde leasecontract van mijn vorige Focus in zicht was, krijg ik een maand van tevoren te horen dat ik weer een auto moet afrijden die “over” is. Het werd dezelfde Focus als die ik had, alleen nu met 19 Pk. minder. Hmm, lekker vooruitzicht, NIET.

Een donkerblauwe ( bijna zwarte.) Ford Focus 1.6 TDCI 66 KW ( 90 Pk.) Futura.

Januari 2010:
De Focus is van 2007 en ik krijg hem met 79.000 km. op de teller. Bij het instappen merk ik hetzelfde als bij de 1e keer instappen in mijn vorige Focus: De sportstoelen zijn wel erg smal ( of ik te breed, dat laat ik in het midden.) dat gaat de 1e paar weken niet lekker zitten, de stoelen moeten zich eerst vormen naar mijn lichaam en pas dan zitten ze goed. Want goed zitten doen ze uiteindelijk wel, ze geven ruim voldoende steun en de zittingen zijn lang genoeg. Het duurt alleen even weet ik uit ervaring.

Het dashboard is zoals ik ook al gewend was (leuk een nieuwe auto, NIET.) keurig netjes maar saai. Alles zit waar het hoort te zitten en de materialen voelen zacht aan. Dat laatste geld trouwens niet voor het materiaal op de middenconsole, dit is gewoon hard plastic, wat een aluminium uitstraling moet hebben. Ikzelf vind het meer een goedkope uitstraling.

Hier zit de standaard radio af fabriek in. ( in mijn vorige Focus zat een Sony radio.) Wat een prutsradio zeg, de knoppen zijn van goedkoop plastic en rammelen aan de radio. De ontvangst is belabberd, elke dag moet ik hem wel een paar keer laten zoeken of het misschien iets beter kan. De geluidskwaliteit is matig vergeleken met die vorige radio. Ik ben hierin zeker geen kenner en stel hierin ook geen hoge eisen, maar dit is niet goed, dat weet ik wel.

De auto is helemaal standaard uitgevoerd, met uitzondering van de metaallak en de 17 Inch velgen. Alles wat je nodig hebt zit erop, maar voor deze tijd is dat niets bijzonders meer.
- Handbediende airco ( krijgt het niet echt koud en wordt maar langzaam warm.)
- Leren stuurwiel (ligt goed in de hand.)
- Elektr. Ramen voor ( bij dichtdoen moet je knopje vasthouden, lastig.)
- Automatische verlichting ( gebruik ik nooit.)
- Coming home verlichting ( erg handig.)
- Zelfdimmende achteruitkijkspiegel ( erg fijn.)
- Regensensor die redelijk goed af te stellen is
- Cruise control met bediening op het stuur
- Centrale deurvergrendeling met afstandbediening ( op 1 sleutel maar, waardeloos!!!.)

Voor de rest niet veel bijzonders te melden over de uitrusting. Wat ik wel mis zijn goede bekerhouders. Er zitten er twee, allebei op de middenconsole bij de handrem, maar de ene gebruik ik om de asbak in te zetten en de andere zit onder de midden armsteun. Mensen die niet roken hebben er in ieder geval nog één ter beschikking, ik dus geen één.
Ook mis ik een houder voor mijn zonnebril. Ik wil deze niet in mijn dashboardkastje leggen, want daar is hij net iets te duur voor, dus nu pruts ik hem met de pootjes achter de handgreep rechts. Niet echt handig dus.

Genoeg gezeurd nu, starten maar. De Focus laat zich goed horen, zover is duidelijk. Als je eenmaal op snelheid bent valt het wel mee, maar tijdens het optrekken… wat een lawaai zeg. En dit komt niet door de schamele 90 Pk waarover hij beschikt, want mijn vorige Focus had hetzelfde probleem. Gewoon slecht geïsoleerd denk ik.

De vering is naar mijn idee ook veel te stug. Verlaagd onderstel en ook nog eens die 17 Inch velgen eronder. Maar ook met de standaard 16 Inch velgen vind ik hem veel te stug trouwens.
Elk hobbeltje, kuiltje, stoepdeksel, kiezeltje e.d. voel je. Om over drempels maar niet te spreken, je stuitert gewoon in de auto.

Nu dan het positieve nieuws: De auto rijd verder geweldig! De 90 Pk. valt eigenlijk nog wel mee. Het is natuurlijk geen snelheidsmonster, maar je kunt makkelijk meekomen in het verkeer. Maar het weggedrag van deze auto is gewoon helemaal top ( als je het stugge veergedrag niet meerekent.) hij reageert direct op elke stuurbeweging en hij schakelt goed.

Intussen heb ik er 48.000 km. bij opgezet, dus ik kan melden dat ook de betrouwbaarheid van deze Focus gewoon goed is. ( Met mijn vorige Focus had ik meer pech, 2 x turbo opgeblazen in 6 weken tijd.) Alleen vind ik dat er wel erg vaak een koplamp stuk is. Vervangen kost geen enkele moeite trouwens, 1 schroefje losdraaien, koplamunit eruit pakken en lampje vervangen. Al met al nog geen 5 minuten werk.

Oh, nog niets gemeld over het verbruik. (auto van de zaak, dus ik heb er niet zoveel mee.) Gemiddeld zit ik tussen de 1:16 en 1:18 ongeveer. Ik houd hier geen rekening mee qua rijstijl. Ik trek over het algemeen altijd snel op, maar houd me redelijk aan de maximum snelheid. (iets teveel bekeuringen gehad in het verleden.)

Kort samengevat: Goeie auto, die doet wat hij moet doen, maar ik heb er verder niets mee. Nog 3 maandjes “afzien” en dan maak ik de overstap naar een Megane Estate, bose uitvoering. Kan mij niet snel genoeg komen…

Eindverslag(je.)

  • 139.000 km

Deze week de Focus ingeleverd en de overstap gemaakt naar een Renault Megane Estate 1.5 diesel bose uitvoering.

Veel bijzonders is er niet gebeurd na mijn laatste invoer van deze review. ( dec. 2010.) in die periode nog wel 2x een koplamp moeten vervangen. Ik zal vast overdrijven, maar ik heb in de 15 maanden dat ik deze auto heb gereden wel 6 of 7 x een koplamp moeten vervangen.

De auto heeft ook nog een beurt gehad, maar hier zijn ook geen bijzonderheden aan het licht gekomen.

Ik heb ook een keer 1 tank lang gedaan aan "het nieuwe rijden". Dit houdt in dat er vroeg geschakeld moet worden ( zo rond de 2000 toeren.) en op tijd van het gas af wanneer je toch moet stoppen. Bijv. bij het verlaten van de snelweg of het naderen van een stoplicht.
Het resultaat is dat je dan gemakkelijk een verbruik 1:23 kunt halen, zonder dat dit heel erg veel moeite kost.
Deze manier van rijden is denk ik gewoon een kwestie van wennen voordat het normaal wordt, want je kunt zo best makkelijk meekomen in het dagelijkse verkeer.

Wat zal ik missen aan deze auto:
- Het strakke rijdrag;
- De zelfdimmende achteruitkijkspiegel.

Wat zal ik zeker niet missen aan deze auto:
- Die klote #$%^&@*%^&&$#* radio.
- De stugge vering.
- Het lawaai van de motor.

Als ik wat meer Km's met de Megane heb gereden, zal ik daar ook een review over schrijven, maar mijn eerste indruk is dat ik er in ieder geval dik op vooruit ben gegaan...

6,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

PRIVATE LEASE Ford Focus

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (7)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.