Ford Focus 1.6 16V Futura (2005)

autoreview

Ford Focus 1.6 16V Futura (2005)

Signalement

UitvoeringFocus 1.6 16V Futura
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2005
Jaar van aanschaf2009
KM-stand bij aanschaf38.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Na jaren verschillende merken gereden te hebben ben ik nu beland bij Ford.
Ik had hiervoor een Renault Clio 1.2 16v, maar verbruikte ontzettend veel brandstof en omdat ik altijd al een grote auto wou, kwam ik uiteindelijk uit bij een Ford Focus Futura 1.6 16v uit 2005, die niet veel duurder in de wegenbelasting en verzekering is.
Ik heb er nu bijna 8000 km op zitten en hij bevalt me erg goed. Vooral nu in de winter met de voorruit verwarming, het ijs is er zo vanaf.

Het verbruik is redelijk, want rij veel kleine stukjes en dan is het verbruik 1 op 14, maar buitenwegen haalt ie met gemak 1 op 17.5, wat ik netjes vind voor zo´n formaat auto.
Daar kan de Clio niet tegenop.

Problemen, 1 keer een koppelingsveer gebroken, schijnt vaker voor te komen bij Ford, maar is weer netjes hersteld door de garage waar ik hem gekocht heb, uiteraard zonder kosten. Het is een rot klus om die weer op zijn plaats te krijgen, want heeft 3 uur geduurd.

Voor de rest geen problemen.

8,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.