Fiat Brava 1.2 16V SX (1999)
autoreview
Signalement
Uitvoering | Brava 1.2 16V SX |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1999 |
Jaar van aanschaf | 2004 |
KM-stand bij aanschaf | 89.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Toen de Fiat Brava in 1995 voor het eerst op de markt kwam was ik direct verliefd op het elegante stijlvolle design. De ruimte die hij aanbood.
Toen ik in oktober 2004 de mogelijkheid had om er 1 aan te schaffen en de Punto zijn nut en tijd bewezen had, ging ik voor mijn droomauto.
Eigenlijk had ik het mooi gevonden, als ik een zwaarder gemotoriseerdere zhad gekocht, maar hij bleek toch te voldoen, kwiek en vurig. 1025 kg gewicht op een 80 pk motortje en nog steeds heel zuinig, zeer opmerkelijk. Het weggedrag was direct en levendig, de feedback , zeer direct. Bochten nemen als een gazelle. De remmen zijn heel erg goed, eigenlijk behoorlijk aggresief.
Qua kosten, en onderhoud een zeer betrouwbare auto! De Fiat motoren blinken uit in vurigheid en zuinigheid!
De vormgeving van de auto verraad, veel laadruimte en bruikbare ruimte. Uit eigen ervaring, totaal mee eens. Meerdere keren op vakantie geweest met z’n vieren en net zoveel mee kunnen nemen als een Renault Laguna break 1.8 liter! 80 pk lijkt niet veel maar voldoet en is zeer zuinig, met de 58 liter tank deed ik nooit minder dan 830 km.
Heb de auto ingeruild voor het Roemeense ruimte wonder de Dacia Logan MCV 1.6 16V
Om eerlijk te zijn mis ik hem nog steeds. Het weggedrag is perfect! Ik zit er zelfs aan te denken om er toch nog 1 aan te schaffen als 2de auto.
PROBLEMEN
Problemen?? Alleen noodzakelijk onderhoud, remmen verslijten, olie moet periodiek vervangen worden.
Och ja toch nog 2 dingetjes, koppeling moeten laten vernieuwen bij 140.000 km en bij 155.000 de koeltemperatuurmeter moeten laten vernieuwen deze was er mee uitgescheiden.
Volgens de ANWB kan dit zomaar bij elk merkop elk willekeurig tijdstip gebeuren.
Een koppeling kan zo een 160.000 uithouden.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.