Citroën ZX Aura 1.6 (1991)

autoreview

Citroen ZX

Signalement

UitvoeringZX Aura 1.6
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1991
Jaar van aanschaf2000
KM-stand bij aanschaf110.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Een prima auto die ZX, opvallend onopvallend en daarmee niet in de traditie van Citroën. Voor een kleine auto erg comfortabel, zeker in vergelijking tot Corsa"s en Polo"s. Voor is voldoende ruimte, maar voor vier volwassenen is de auto te klein. De stoelen hadden wat steviger gekund, maar dat kan ook een kwestie van persoonlijke smaak zijn. De wegligging is uitstekend, vooral in de bochten. De 1.6 motor geeft de auto veel pit en de prestaties zijn prima. Ook bij snelheden rond 150 km/h heb je"m nog volledig onder controle. Dan is ie wel wat lawaaiig.

Eigenlijk geen nadelen over te noemen, een paar keer wat onderhoud, maar dat heeft met de leeftijd van de auto te maken en is normaal. Na 12 jaar gaan de elektrische ramen wat moelijk omhoog, dus het is wachten tot ze het niet meer doen.

PROBLEMEN

Remschijven vervangen vanwege oxidatie.
Knalpot vervangen.
Banden vervangen.
Accu vervangen.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.