Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech 100 Plus (2025)

autoreview

Citroen C3 Aircross 1.2 PureTech 100 Plus (2025)

Signalement

UitvoeringC3 Aircross 1.2 PureTech 100 Plus
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2025
Jaar van aanschaf2025
KM-stand laatst1.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Value for money

  • 1.000 km

Na 1.000 kilometer te hebben gereden hierbij een 1e indruk. Auto ziet er mooi uit en krijg veel positieve reacties (je ziet mensen denken 'wat is dat voor auto'). Je zit wat hoger en het voelt als een grote, stoere SUV. Prachtige wieldoppen waardoor het lichtmetalen velgen lijken, slim gedaan. Stoelen zitten ook na 2 uur nog prima ondanks de afwezigheid van een lendensteun. Achterbank is zeer comfortabel en fijne diepe zit, passagiers zitten prettig.

De Plus uitvoering is voor ons luxe genoeg met automatische LED verlichting (een verademing trouwens na 25 jaar halogeen), goed werkende regensensor, scherm met draadloze android verbinding, radio met 6 speakers (klinkt prima), donker getint glas achter, 4 elektrische ramen, verwarmde buitenspiegels en lederen stuurwiel. De 1.2 turbomotor lijkt qua karakter op een diesel, 205Nm en korte schakelwegen. Voldoende vermogen en trekkracht. Op de snelweg tot 135 km per uur comfortabel, daarboven rumoeriger door de motor en grotere wielen (ik heb all-seasons, daar kan het ook aan liggen). Binnenkort een langere rit naar A'dam en dan nog eens beoordelen.

De auto vervangt onze (sportieve) Ford C-max uit 2015 1.0 Turbo, is net zo ruim inclusief kofferruimte. Wel iets smaller, 4 volwassenen is wel de max.

De maandelijkse lasten zijn lager: iets zuiniger, iets minder wegenbelasting, iets lagere verzekeringspremie vol-casco, goedkoper in onderhoud, maximaal 8 jaar garantie en net zo ruim (dit was ook een voorwaarde met 2 jongvolwassen kinderen met rijbewijs die de auto soms mogen gebruiken voor uitwedstrijden voetbal en hockey). Het verbruik is gemiddeld nu 1 op 14.5 (ietsje beter dan de Ford). Ik had iets zuiniger verwacht, maar we kunnen gelukkig nog steeds goedkoop tanken net over de grens.

De aanschafprijs is relatief laag, dus niet alles lijkt duurder te worden. Opvallend verschil is wel dat je geen Europe service meer kunt krijgen na de 2 jaar fabrieksgarantie. Dus we gaan weer naar de ANWB. Ford had dit wel (na 10 jaar dealeronderhoud nog steeds Ford Assistance Europa, een goede verzekering zonder kosten). Ik ben benieuwd hoe andere merken hier mee omgaan.

Waar is op bespaard: wat harder plastic op de deuren (niet storend), achterklep niet elektrisch en moet je handigheid in krijgen om te openen en te sluiten (niet zwaar trouwens).

Dure accessoires, bijvoorbeeld een middenarmsteun kost 330 euro incl. montage en een draadloze telefoonlader 370 euro incl. montage. Een afneembare trekhaak kost daarentegen maar 556 euro incl. montage. Dus daar denken we nog maar even over na. Samengevat is het een erg comfortabele auto om rustig mee te toeren met prima wegligging (ook in de bochten strak genoeg), prima vering (niet zoals een BX dus gas los bij drempels) en een redelijk geluidsniveau.

Tot slot grappig om te vermelden is dat de auto ook 'sfeerverlichting' heeft in de vorm van kleine lampjes (links en rechts onder de ventilatieroosters) die een zacht, wit 'sterachtig' licht uitstralen op het stoffen dashboard. En dat links op het dasboard een uitsteeksel zit waar niemand van weet waarvoor dit dient. Ik vermoed zelf dat je hier een houder voor een telefoon op kunt plaatsen. En kijk eens in het dashboardkastje, daar zit nog een easter egg ...

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

PRIVATE LEASE Citroën C3 Aircross

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (5)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.