Citroën C3 1.6 e-HDi 90 Selection (2011)
autoreview
Signalement
Uitvoering | C3 1.6 e-HDi 90 Selection |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2011 |
Jaar van aanschaf | 2012 |
KM-stand bij aanschaf | 3.200 km |
KM-stand laatst | 0 km |
Begin dit jaar besloten evenals zoveel andere Nederlanders op zoek te gaan naar een belastingvrije diesel. We hebben gekeken naar de VW Polo, Opel Corsa, Fiat Punto en de Citroën C3. In alle auto's gereden en uiteindelijk gekozen voor de C3.
Doorslaggevend was de vier cilinder 1.6 diesel met circa 90 PK. Deze sprak ons het meeste aan van het viertal. Ook het bijzondere dashboard ontwerp en materiaal gebruik spraken ons aan. Het dashboard is gemaakt van zachte materialen en combineerd hoogglans zwart met een witte band van hoogglans wit.
De auto uiteindelijk gekocht om zuinig mee te rijden. Natuurlijk wordt de fabrieksopgave van 3,6l/100km niet gehaald. We doen echt ons best zuinig te rijden. De airco is nog nooit aan geweest. We trekken op als een slak en rijden nooit harder dan 120 km/h op de snelweg. Met uitzondering van de snelweg komen we zelden boven de 2.000 toeren. Met zomerbanden rijden we hierdoor gemiddeld 4,6l/100km (1:21,7). Met winterbanden ligt het verbruik iets hoger.
De C3 moedigt je ook aan zuinig te rijden. De schakelindicator heeft een prominente plek op het dashboard. Daarnaast staat de actieradius permanent in beeld. Deze is ook niet weg te klikken.
De C3 is duidelijk gericht op comfort. Snel een bocht door gaat niet. Bij het wegrijden zakt de auto eerst in de vering alvorens je vooruit gaat. Met zware lading op een glooiende weg heeft de auto erg lastig van na deinen.
Echter op lange ritten maakt dit comfort veel goed. Je hebt het gevoel in een grotere auto te rijden.
De auto beschikt ook over een start-stop systeem. Ondanks dat deze prima werkt zet ik deze vrijwel altijd uit en gebruik ik deze niet. Ik ben er van overtuigd dat het veelvuldig uitschakelen en inschakelen van een (turbo)diesel motor na belastig ten koste gaat van de levensduur.
De selection uitvoering bevat voor ons precies de goede opties en ook niet meer. De belangrijkste zijn:
* Cruise control
* Parkeer sensoren achter
* Climate control
* Middenarm steun
Wat verder opvalt na circa 7.000 km ervaring:
* Af en toe krijg ik een compliment voor mijn mooie lichtmetalen wielen. Het zijn echter de standaard wieldoppen.
* De elektrische raambediening zit op een ongelukkige plek naast je linker been. Als je het raam wilt bedienen moet je been aan de kant.
* Het lampje van voor gloeien heb ik alleen gezien toen het buiten < 0 gr was.
* De standaard fabrieksradio ondersteund MP3 en geeft een verrassend goed geluid.
* De sigaret aansteker zit ver weg. Een tomtom onder de voorruit resulteert in een lange kabel door je auto.
* Hoge instap. Het instappen gaat verrassend makkelijk.
Al met al geen spijt van de keuze en we zouden zo weer opnieuw voor de C3 gekozen hebben.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.