Citroën AX 14 First D (1994)
autoreview
Signalement
Uitvoering | AX 14 First D |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1994 |
Jaar van aanschaf | 2006 |
KM-stand bij aanschaf | 221.400 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Na het overlijden van de vorige AX diesel (zie de reviews) weer een AX diesel aangeschaft. Dit keer het tweede type. Dit betekent dat dat het dashboard steviger is, de bumpers iets gewijzigd zijn en dat de stoelen een stuk beter zijn.
De auto is, net als de vorige, aangeschaft als tweede auto om veel kilometers te maken. Dit is uitstekend gelukt. We hebben in twee jaar 63.500 kilometer zonder grote problemen afgelegd (met grote problemen bedoel ik onderweg stilvallen of met grote moeite thuis komen). Een verademing in vergelijking met de problemen die anderen op dit forum melden met nieuwe auto’s!
Een AX diesel is niet stil, het is een diesel van de oude stempel. Als mensen de auto aan horen komen maar nog niet zien denken ze dat er een lichte vrachtwagen aankomt. Ik vindt het lawaai zelf geen probleem: binnenin is het een stuk stiller.
Het grote voordeel is wel het verbruik: Na het verhelpen van een kleine diesellekkage is het gemiddelde verbruik omlaag gegaan van 1:20 naar 1:22. Daarnaast is de wagen licht (715kg) en dus voordelig in wegenbelasting en verzekering. Al met al een auto met lage maandelijkse lasten. € 33,- aan wegenbelasting en € 20,- aan verzekering. De afschrijving was maximaal de aanschafprijs van € 800,-. In de praktijk was het slechts € 200,-. De AX is eindjanuari 2008 ingeruild op een Berlingo Diesel. Daarbij was de echte inruil (het verschil in bijbetalen met en zonder inruil) € 600,- (De AX staat nu te koop voor € 1.250,-)
De totale kosten per kilometer bedroegen € 0,084. Veel goedkoper kan het eigenlijk niet.
PROBLEMEN
Gezien het aankoopbedrag en de gereden kilometers niet heel veel:
- Scheurtje in de ontluchtingsslang van de tank. Vervangen door ene nieuwe slang
- Loszittende koplamp (was door een vorige eigenaar gemonteerd maar bleek een C-merk met zeer slechte bevestigingspunten) Is vervangen door een koplamp van de oude AX.
- Brandstofslangetje naar de eerste cylinder aan twee kanten uitgescheurd waardoor diesellekkage ontstond. Verholpen door de uitgescheurde stukjes er af te knippen en de slang weer te monteren. Later zijn ze alsnog vervangen.
- Remschijven en remblokken voor
- Remzuigers en voeringen achter
- Handremkabels vervangen
- Gebruikte winterbanden, nadat twee zomerbanden (nog van de oude AX) geheel versleten waren
- Stuurkogels vervangen
- Fuseekogel linksvoor vervangen
- Accu vervangen
- Dynamo vervangen door die van de oude AX
Daarnaast alleen de olie en de filters.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Lezersreacties (0)
Reageren