Citroën AX 11 TGE (1992) #3

autoreview

Citroen AX

Signalement

UitvoeringAX 11 TGE
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1992
Jaar van aanschaf2006
KM-stand bij aanschaf148.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Ik heb niet echt geluk gehad met een AX 1.1. TGE uit 1992. Deze auto had veel achterstallig onderhoud door de vorige eigenaar, maar hij reed wel heerlijk. Echt comfortabel voor een auto van dit formaat. Hierom kocht ik weer een AX 1.1 TGE, ditmaal uit 1993. Deze auto was beter onderhouden dan het vorige exemplaar. Was strakker en geen roest in de achterbak. Daar roesten ze wel, vooral in de hoeken thv de achterlichten. Ook bovenop de rechterwielkast willen ze vaak roesten.

Ik kocht deze 93-er AX met 148.000 km. Ik heb er helemaal niets aan hoeven doen, banden, remmen etc waren allemaal in orde. Verbruik was met gemak 1:18 en startte altijd meteen. Ook in de winter. Echter na een halfjaar en 12.000 km was het over met de pret. Koppakking kapot. U begrijpt dat ik geen vertrouwen meer had in een AX. De 2e AX met een flinke reparatie binnen een jaar... Nu rij ik een japanner, betrouwbaarder en rijdt net zo zuinig. Wel iets minder comfort maar dat is de betrouwbaarheid wel waard.

Conclusie: Leuke auto zo een AX. Maar let bij aanschaf op het uitgevoerde onderhoud, tikkende aandrijfassen, koppakking en roest. Ik ben ervan overtuigd dat er nog steeds knappe exemplaren rondrijden.

PROBLEMEN

Koppakking

7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? misschien

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.