Chrysler 300M 3.5i V6 LE (2002)

autoreview

Chrysler 300M 3.5i V6 LE (2002)

Signalement

Uitvoering300M 3.5i V6 LE
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar2002
Jaar van aanschaf2013
KM-stand bij aanschaf113.000 km
KM-stand laatst127.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Vroem vroem

Een tijdje op zoek geweest naar een zakelijke auto die ik mooi voor woon-werkverkeer kon gaan gebruiken. Omdat mijn vrouw onze auto (Touran) gebruikt, wilde ik een kleine auto erbij zodat ik met een autootje heen en weer zou kunnen gaan. Het zou een diesel, automaat moeten worden.

Na enig speurwerk kwam ik op een auto terecht die niet klein, niet zuinig en ook geen Diesel was. Namelijk de Chrysler 300M.

Rijden
De auto rijdt echt als een trein en geen onvertogen woord over het zit comfort. Dit is werkelijk fantastisch. Zeker een aanrader indien er lange ritten gereden moeten worden.

Vermogen
In Duitsland uitgeprobeerd wat de snelheid zou kunnen zijn van deze 3,5 liter motor. Dat hebben we geweten. Met gemak hebben we de 220km per uur gehaald. Zelfs dan heeft hij nog genoeg power over wanneer je het gaspedaal indrukt.

Verbruik
Nu denkt u natuurlijk, dat slurpt benzine. Maar ik moet eerlijk zeggen dat dit mij reuze mee is gevallen. Hij doet niet onder voor een zware audi a4 station 5,7 of een Volvo V70. Ik heb hem zover weten te trainen dat hij gemiddeld 1 op 11,5 weet te rijden. Een paar keer heb ik het gepresteerd om 1 op 13 te rijden.

Dus zuinig, niet echt, maar ook weer geen flinke gootsteen waar de benzine als een lopende kraan doorheen verdwijnt.

Kosten
Een dure auto?
Qua onderhoud valt het mee. Ik heb vanaf het begin wat last gehad van het motormanagement lampje. Maar, dankzij de service van Munsterhuis Hengelo, zijn alle vier de lambda sondes vervangen en 1x de katalysator.
Dit heeft mij zo'n 2100 euro gekost, maar verder heb ik nog geen rariteiten gehad.
Ik heb hem zijn - bij Chrysler horende - servicebeurt van 120000 laten uitvoeren. Hier zijn geen kosten verder uitgekomen.

Conclusie
Een fijne auto, die zo lekker op de weg ligt dat ik hoop er nog heel lang van te mogen genieten.
En een opvolger is zeker een 300C of misschien de Dodge Journey.

Ter ziele....

  • 127.000 km

Helaas.....
Maandag even naar de garage geweest omdat er iets met de accu was. Deze is goed vastgezet en ik kon weer prima op weg.

Halverwege ging de automatische versnelling/transmissie schokken en bleef hij in een hoog toerental staan.

Naar een parkeerplaats uitgeweken en daar gemerkt dat ik niets meer kon doen. Alleen gas geven, maar hij schakelde niet meer (automatisch) naar een volgende versnelling. Zelfs het achteruit rijden (R) ging simpelweg niet... Kortom: einde oefening, qua rijden.

Door de ANWB gesleept naar Munsterhuis waar ze hem hebben nagekeken. Na een tijdje kreeg ik een telefoontje met de mededeling dat de automatische versnellingsbak gereviseerd moest gaan worden en dat dit zo'n 4000 euro zou gaan kosten. En....(daar komt t) dan had ik nog niet eens een officiele chrysler automatenversnellingsbak maar een (soort van) universele. (ik type het simpel, omdat ik geen verstand heb van auto's en dit soort dingen niet of niet goed blijft hangen).

Oftewel; ik ga hem niet meer laten repareren want dan zouden de kosten voor reparatie ongeveer evenveel zijn als dat ik voor de auto zelf heb betaald.

Al met al jammer, maar helaas....

Op naar de volgende auto...binnenkort meer

9,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (8)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.