BMW 540i Executive (1999) #2

autoreview

BMW 540i Executive (1999)
BMW 540i Executive (1999)BMW 540i Executive (1999)BMW 540i Executive (1999)BMW 540i Executive (1999)BMW 540i Executive (1999)BMW 540i Executive (1999)BMW 540i Executive (1999)BMW 540i Executive (1999)

Signalement

Uitvoering540i Executive
Versnellingen5, Automaat
Bouwjaar1999
Jaar van aanschaf2015
KM-stand bij aanschaf258.000 km
KM-stand laatst258.000 km
Lezerswaardering: 83%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

BMW e39 540i Executive

  • 258.000 km

Toen ik een jaar of 18 was en net genoeg verdiende om een fiets te kopen, droomde ik altijd van de e39. Ik vond het een prachtige wagen: chic en luxe. Zelf dacht ik, dat zodra ik het geld heb, ik een mooie 525i sedan (of een 530d) zal kopen.

Om alvast wat rijervaring op te doen (en te wennen met een BMW ;) ), kocht ik een 525td e28 uit 86. Deze was toentertijd nog belastingvrij (goeie ouwe tijd). Dit was een prachtauto, Het was simpel, betrouwbaar, goedkoop en er kon niks stuk. Ook maakte het niet uit als er een hier en daar een deukje in kwam. Ik was hiermee op vakantie naar Marokko gegaan en het heeft mij niet teleurgesteld. Helaas moest ik de auto naar de sloop brengen, omdat de old time regeling niet meer voor deze auto gold en ik belasting daarvoor moest betalen. Afin.

Na zes jaar was ik mijn droomauto nog steeds niet vergeten. Telkens als ik er één zag, moest ik er een ogenblik naar staren.

Na een tijdje wat gespaard te hebben, zonder enige doel, kwam dat onderbuik gevoel weer terug. Ik kon een e39 kopen en ik dacht: laat ik mezelf eens verwennen. Ik vond dat ik dat wel verdiende. Na (veel) informatie te hebben gezocht over de verschillende types, heb ik besloten om voor de wat snellere types te kiezen. Ik twijfelde tussen een 530i, 535ia, 540i(a) en M5 met in ieder geval flink wat opties.
De M5 was nog net te duur voor mij. Dus viel deze af.
Ook viel de 535ia af, omdat het niet veel sneller is dan de 530i (zeker niet de handgeschakelde versie), maar het wel het kostenplaatje had van een 540i. Hierop heb ik besloten om of voor de 530i (handgeschakeld) of voor een 540i te gaan. Helaas was het verdomd lastig (zeg maar gerust onmogelijk) om een 540i handgeschakeld in Nederland te vinden. Desondanks heb ik mij toch gefocust op de 540ia. Na enig tijd zoeken had ik drie potentiele auto's gevonden. Omdat ik wist dat, als ik de auto's zou zien, ik meteen verliefd zou worden en het zou kopen zonder verder te kijken, besloot ik om eerst alle eigenaren te bellen om wat meer informatie te verkrijgen. Bij het bellen viel een eigenaar meteen op. Het was een enthousiaste man die veel over zijn auto wist te vertellen. Die beste man bleef maar praten en verzekerde mij dat ik geen spijt zou krijgen van deze koop. Als ik mij het goed herinner, duurde het gesprek ruim 20 minuten.

Een paar dagen later nam ik een vriend mee die monteur is en zijn we naar de beste man gegaan. Onderweg belde die man. Hij kwam met slecht nieuws. De juiste papieren (ik meen kentekenbewijs?) waren zoek. hij zou het meteen aanvragen maar het zal één week duren voordat hij ze zou krijgen. Ik vond het vreselijk, maar besloot om de reis voort te zetten en de auto toch te zien.

Eenmaal aangekomen, zag ik een grote en vriendelijk man van achterin de 40 met een grote grijns. De beste man groette mij vriendelijk en bood meteen zijn excuses aan. We liepen naar de auto toe en daar zag ik haar staan. Het was net of je een prachtige dame voor je hebt staan die tegen je zegt: dadelijk ben ik helemaal van jou. De auto zag er gelikt uit. Hij was voorzien van zo'n beetje alle gemakken (19 inch Alpina velgen, M stuur, leder interieur, stoelverwarming met memory, elektrische zonnewering, inklapbare achterbank en je kon er zelfs tv in kijken).
De eigenaar had er veel tijd en geld in gestoken om de auto helemaal in orde te maken.

Bij het starten hoorde je de V8 duidelijk grommen en na een ritje te hebben gemaakt en de vriend van mij hier en daar naar de auto keek en paar kritische vragen stelde, gaf hij mij een duim omhoog teken.

Teleurgesteld moest ik met lege handen naar huis en één week wachten. Het wachten was moordend. Iedere nacht lag ik in bed te dromen over het gevoel wat ik zal ervaren als ik in de auto zou cruisen.

Na één week was het eindelijk weer zover. Ik ging de auto kopen en nadat de auto op mijn naam stond en ik had betaald, reed ik met een big smile naar huis.

km stand: 258.500
Nadat ik er ongeveer twee weken in heb gereden, maakte ik een afspraak voor een grote beurt (inspection II). De monteur gaf mij complimenten: de auto zou tip top en goed onderhouden zijn. Een paar filters (weet niet meer welke dat waren), hoefde niet eens vervangen te worden.


Km stand 266.000 en iets minder dan1 jaar verder
Na een jaar erin gereden te hebben, geniet ik er nog steeds van. De auto gebruik ik voor woon-werk verkeer en om in het weekend lekker te cruisen en te genieten. Ook ben ik drie keer naar de autobahn geweest om van de snelheid te genieten. De auto zit voor dat je het weet op 250km per uur, zonder dat je dat door hebt.

De auto trekt ook nog wel aandacht. Het is vaak voorgekomen dat BWM eigenaren een duim omhoog staken als ze mij zagen rijden.

Het enige wat tot nu toe vervangen moest worden, waren de remmen en een slang voor het koelvloeistofsysteem. De remschijven en remblokken voor waren aan vervanging toe. Hoewel de slijtage indicator nog geen signaal gaf, vond ik (en mijn monteur) dat het wel nodig was. Ik heb besloten om voor Brembo remschijven en idem remblokken te gaan. De remschijven en remblokken (incl. montage waren ruim €400. De slang voor de koelvloeistof was 4tientjes. Verder zijn er tot nu toe geen onverwachte kosten.

Hoe rijdt de auto?
De auto rijdt geweldig! Hij is best snel, met name bij de wat hogere snelheden merk je dat meteen. Het geluid is geweldig! Zelfs als het buiten koud is, ben ik geneigd om met het dakje open te rijden, zodat ik van het geluid kan genieten (lang leven de stoelverwarming). Je hoeft niet eens veel toeren te maken om het geluid te horen. Bij 2000 toeren hoor je al een lage v8 gebrom.

De auto stuurt ook geweldig, ook dankzij de 275 banden achter en het feit dat-ie iets verlaagd is. Zelf weet ik niet of het een m-tech ophanging heeft. Maar dat doet er niet toe. Wel merk ik dat ik iets inlever in comfort door de 19 inch velgen. Desondanks weet ik zeker dat het comfort gehalte nog behoorlijk hoog is.

Dan de grote vraag: zuipt-ie?
Dit is iets waar ik niet moeilijk over doe. Dat hoort ook niet als je in een V8 rijdt en ik zal er niet veel woorden aan vuil maken. Het belangrijkste is hoe je rijdt en waar. Met een zware rechter voet en alleen binnen de stad rijden zorgt een volle tank van 70L voor een bereik van 250 km of minder (1: 3.5). Met een lichtere voet is 1: 5-6km in de stad haalbaar.
Gebruik je de auto waar deze voor bedoeld is (dus voornamelijk snelweg) dan is een bereik van 600km makkelijk haalbaar. Met 100km/h op de cc rij ik 1:11
Met 160 op de cc rij ik 1:8.5
Dit zijn nette waardes.
Ohja ik tank ook altijd BP ultimate, omdat ik daar goede verhalen over hoor en het een hoger octaan getal heeft.

Ik heb erover nagedacht om de automaatbak te laten reinigen, maar omdat ik (nog) geen klachten ervaar, heb ik besloten om het toch niet te doen. De km. stand is best hoog en het kan daardoor niet goed zijn denk ik.

De auto heeft de volgende opties:
- 19 inch Alpina velgen
- Tv 16:9 scherm (NL1,-2 & -3, navigatie, dvd speler en CD wisselaar)
- Elektrische rolgordijn achter en Rollo's voor de achter passagiers
- Vol ledere bekleding
- M stuur
- Face lift lampen (achter met Celis-led)
- 8 Airbags
- Stoelverwarming met geheugen voor 3
- Elektrisch verstelbare stoelen en spiegels
- Schuif/kanteldakje
- Gescheiden airco (climate controle)

Kortom, deze auto kan prima mee met de nieuwe wagens.

De volgende beurt (inspection I) zal ik bij de 270.000 laten doen.


271.000
Ik geniet nog steeds van mijn wagen! De auto rijdt nog steeds geweldig.

Problemen sinds laatste update:
- linker achterraam deed het opeens niet. Ik denkt dat het raammechanisme het heeft begeven.
- Een paar dagen geleden was de ruit vloeistof op. Ik kocht nieuwe sproeivloeistof en vulde die bij. Nadat ik enige tijd later merkte ik dat er geen ruitenvloeistof uit de sproeier kwam, keek ik in het reservoir. die bleek leeg te zijn. Ik vulde het bij, keek onder de auto en zag tot mijn verbazing dat deze lekte.
Dit zijn de enige puntjes die ik het afgelopen half jaar heb ervaren (eigenlijk pas sinds een paar weken).
Volgende week dinsdag heb ik een afspraak bij de garage voor een beurt (inspection 1). Ik zal meteen het achterraam laten maken en eveneens het reservoir van de ruitenvloeistof.

Ik was naar mijn vaste monteur gegaan voor een inspection 1 beurt en voor de bovengenoemde problemen. Het remmechanisme deed het spontaan weer, dus het mechanisme hoefde niet vervangen te worden. En wat de reservoir van de ruitensproeivloeistof betrof: Deze was niet lek. Enkel het motortje was defect. De 'lek' kwam door een slangetje dat overtollige vloeistof naar buiten loosde. Voor een paar tientjes was dit probleem opgelost. Naast de inspection 1 heb ik de interieurfilters laten vervangen. Verder was de auto helemaal in orde.

27200km
Voor de grap had ik de auto op Marktplaats gezet met een vraagprijs van ongeveer 70% hoger dan ik anderhalf jaar geleden daarvoor had betaald(auto hoefde niet weg).
Nadat de advertentie nog geen week op mp stond, nam de vorige eigenaar contact met mij op; hij wilde de auto terugkopen. Ik had een paar dagen nodig om er over te slapen. Hoewel ik de auto niet weg wilde doen, wist ik dat het verstandig is om de auto te verkopen, nog even door te sparen en daarna een nog dikkere wagen kopen.
Omdat ik wist dat de vorige eigenaar goed met de auto omging, wist ik dat de wagen in goede handen was. Dit heeft mijn keuze enigszins vergemakkelijkt. Na een paar slapeloze nachten heb ik de keuze gemaakt: ik ga de wagen verkopen.


Qua prijs ben ik de vorige eigenaar flink tegemoet gekomen (wel raar om je eigen auto terug te kopen, terwijl je er flink meer voor betaald) en heb ik er wat leuks voor ons beide gemaakt. Toen de eigenaar wegreed, voelde ik toch pijn in mij hart. Die heerlijke V8 zal ik waarschijnlijk nooit meer zien....

Terugkijkend naar de 1.5 jarige periode met mijn wagen kan ik alleen zeggen dat het een heel gelukkige periode voor mij was geweest. Ik was trots op die auto en ze zorgde altijd voor een dikke smilye. Verder heeft ze me nooit in de steek gelaten, en altijd als ik mijn auto parkeer, moest ik wel even achterom kijken om van het uitzicht et genieten.

Qua kosten moet ik zeggen dat het reuze meevalt. Tuurlijk het is geen 4 of 6 cilinder en in die ander halfjaar tijd heb ik ten minste 2x de aanschafkosten betaald aan onderhoud, brandstof, belasting en verzekering. Maar al met al, viel alles toch behoorlijk mee!

Mocht je twijfelen voor een V8: Ik zeg: Gewoon doen!!!





Als alles gaat zoals het nu gaat, wil ik over 1 jaar een 550i e60, M5 (e60) of een 760li (F02) kopen. Ik kan me niet voorstellen dat ik op een tamelijk kort termijn (5 jaar) in een 6 cilinder zal rijden. Een V8 is gewoon verslavend en je wilt steeds meer.

Verder update volgt.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (29)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.