BMW 328i Coupé Executive (1996)

autoreview

BMW 3-serie Coupé

Signalement

Uitvoering328i Coupé Executive
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar1996
Jaar van aanschaf2004
KM-stand bij aanschaf80 km
KM-stand laatst0 km
Lezerswaardering: 0%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

BMW staat natuurlijk bekent om zijn voortreffelijke 6 in lijn motoren. Deze motoren blinken over het algemeen uit door een heerlijk koppel verloop, ook onderin, en een mooi piekvermogen. Ik heb zelf voor een 328 gekozen, daar een M3 niet haalbaar was voor mij. De 328 is een echte wolf in schaapskleren. Van buiten relatief onopvallend (wel heel mooi naar mijn mening), maar als het nodig is dan gaat hij als een raket. BMW geeft als waarden 193 pk en 280 nm koppel op. In de praktijk blijkt dit vrijwel nooit te kloppen. In Duitsland valt men in een hogere verzekeringsklasse indien men een auto bezit die meer dan 193 pk heeft... daarbij komt nog dat een 325 al 192 pk op de wielen neerzet. Mijn auto is nog volledig standaard. Tijdens een testbank meeting is hij ook op de bank geweest. Resultaat 215 pk en 312 nm koppel. Iets meer dan BMW opgeeft. Dit openbaart zich in trekkracht in iedere versnelling bij ieder toerental. Zelfs boven de 200 km/h trekt hij nog goed door. Mijn auto is voorzien van het optionele m-technic onderstel. Hij ligt hierdoor 1.5 cm lager en is stugger gedempt. Daarnaast zijn de stabilisatorstangen dikker dan bij het standaard-model. Hierdoor ligt de auto als een blok op de weg. Ook in de bochten is het vermogen goed te doseren. Mede door het optionele sperdifferentieel. De auto stuurt mooi direct en met veel gevoel. De remmen zijn opgewassen tegen het vermogen, maar ze trekken vrij snel krom; een bekent euvel bij de e36 reeks. De versnellingsbak heeft goede overbrengverhoudingen en de pook een mooie slag. Zowel het interieur als het exterieur vind ik erg mooi. De ergonomie is schitterend. Nadeel van de coupe variant is echter dat de ruimte achterin zeer beperkt is. Zowel hoofd- als beenruimte is benedenmaats. De afwerking is subliem.

PROBLEMEN

De auto heeft geen echte gebreken vertoond; enkel een lichte schommeling in de stationaire loop veroorzaakt door een kapotte temperatuursensor. Ik heb de auto van eerste eigenaar gekocht met volledige onderhoudshistorie. Het onderhoud is zoals bij iedere auto cruciaal. Beurten zijn niet buitensporig duur.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (1)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.