BMW 318i Executive (1997)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 318i Executive |
---|---|
Versnellingen | 4, Automaat |
Bouwjaar | 1997 |
Jaar van aanschaf | 2007 |
KM-stand bij aanschaf | 148.214 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Deze auto anderhalve maand geleden gekocht. De auto zit lekker dik in de uitrusting door het executive pakket. Zo heb ik 4 elec. ramen, gescheiden climate control, cruisecontrol, middenarmsteun, 4 hoofdsteunen, alarm met afstandsbediening en nog wat kleine dingetjes, die een beetje standaard zijn.
De auto is voorzien van een LPG-systeem van Vialle, dat bij 120 dkm pas is ingebouwd. De 1.8i motor voelt goed aan, je merkt niet dat ie op gas rijdt. Alleen bij het overschakelen van benzine op gas houdt ie eventjes in. Het is dus lekker goedkoop rijden; hoewel ie wel ongeveer 1:8 verbruikt. Maargoed, met LPG G3 vallen de kosten dus wel mee.
Het sturen gaat lekker scherp, met veel gevoel in het stuur. De wegligging is neutraal, maar maak je het te bont dan glijdt ie weg over de achterwielen. Nadat ik op de achteras Goodyear Eagle F1 banden had gemonteerd, werd de wegligging nog iets neutraler, en je kunt iets sneller de bocht om. Ga je dan toch iets te snel, dan glijdt ie echter over de voorwielen weg (Dunlop, met iets minder profiel). Lekker veilig, wel iets saaier.
De motor i.c.m. de 4-traps automaat is bij uitstek geschikt voor rustig te rijden. Hij is zeker niet snel, dus lekker rustig ’cruisen’ doe ik veel liever. Je kunt hem wel in de sportstand zetten, dan trekt ie de motor iets hoger door in de toeren, en schakelt ie wat eerder terug, maar dat heeft eigenlijk vrij weinig nut. De auto wordt dan storend hoog in de toeren gehouden. De sportstand gebruik ik eigenlijk alleen wanneer ik de snelweg verlaat. Dan remt ie (door het vroege terugschakelen) lekker stevig op de motor af, wat me scheelt in brandstof en remblokken. Tjaja, ik blijf student he!
De auto is mooi stil, maar op de snelweg wel erg zijwindgevoelig. Nadat ik 17’ velgen met 215/45/17 banden had gemonteerd, werd hij ook iets spoorgevoeliger. Dit weegt niet op tegen het betere uiterlijk, maar wel eventjes iets om op te letten.
Verder ben ik erg tevreden over de geluidskwaliteit van het standaard speakersysteem, mooie diepe klanken en fijne heldere tonen. Tot aan redelijke maatstaven natuurlijk. Over het radio-ontvangst ben ik minder goed te spreken, maar dat is exemplarisch. De 320i uit 1991 die ik heb gehad had hier geen last van.
Niet echt problemen, maar meer kleinigheden die vooral te wijten waren aan de slechte aflevering van het bedrijf waar ik hem kocht (SDK auto’s Heerhugowaard), en een beetje verwaarlozingen van de vorige eigenaar.
Wat heb ik er al gedaan:
Gasveertje voor de motorkap omhoog te houden was kapot (29 euro incl.)
Alarm opnieuw geprogrammeerd (werkte niet) (94 euro incl.)
Kapje over gordelaanspanner (50 cent..jaja)
Batterijtjes in de zendertjes voor afstandsbediening (10 euro)
Uitlijnen (45 euro)
Handremgreep kapot (20 euro 2ehands)
Pookknop beetje kapot (moet ik nog iets voor vinden)
En ook zat er ook geen sleutel bij voor de slotbouten, dus dat zijn van die vervelende klusjes waar je geen zin in hebt als je een auto koopt. Gelukkig werk ik bij een garagebedrijf, wat het me makkelijk sleutelen maakt.
Ook zei de handelaar waar ik hem kocht (SDK dus...) dat ze de auto zouden laten keuren voor de APK. Nou afgemeld was ie wel, maar eenmaal thuis tref ik 3 kapotte lampjes aan...geweldige keuring zal dat dus geweest zijn!
Voor de rest voelt ie betrouwbaar aan, doet ie niks geks, loopt soepel en regelmatig in de toeren, en alle slijtage-onderdelen zijn nog redelijk tot goed.
*Update bij 155 dkm*
Onlangs een grote beurt laten doen bij BMW dealer De Maassche in Echt, tevens zijn hier de silentblocks vervangen. Een fikse rekening; 700 euro voor wat rubbers, bougies, filters, olie en uurloon...
De auto loopt wel merkbaar soepeler na deze beurt.
*Update bij 163 dkm*
Nog steeds geen enkel probleem, heb de hele winter op winterbanden gereden in de maat 195/55/15. Ik moet toch wel zeggen dat dat lekker stuurt, veel lichter dan de 17’. Toch kan ik niet wachten tot de fraaie (en onlangs gerichte) Styling 32’s er weer onder kunnen. Deze waren erg krom, en zijn voor 150 euro gericht bij Famon Maasbracht.
Ook interessant is dat het verbruik enorm verbeterd met de smallere banden! Het scheelt zowaar een 75km in de actieradius!
*Update bij 195500 dkm*
Hij is een 10.000 kilometer geleden wat olie gaan lekken, dit werd veroorzaakt door een of ander gescheurd ringetje. Was maar een klein probleem.
Ook was de accu een keer leeg na een week stilstaan, misschien ergens lekstroom. Niet heel storend, de auto staat zelden langer dan 2 dagen stil.
Groot onderhoud voor de winter gepland: bougies, remvloeistof, remvoering achter, A/C afvullen/controleren, misschien de kleppen controleren i.v.m. de LPG-installatie. Deze installatie heeft trouwens nog steeds perfect gefunctioneerd.
Tevens heb ik bijna een jaar geleden een iPhone-carkit ingebouwd. Hier heb ik een YouTube filmpje van gemaakt: http://www.youtube.com/watch?v=bm2AOzNTT64
Dit is echt een geweldige accesoire, die de auto nog veel comfortabeler maakt dan ie al was.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.