BMW 318i Executive (1994)
autoreview

Signalement
Uitvoering | 318i Executive |
---|---|
Versnellingen | 5, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 1994 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 220.000 km |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Moe en grommerig van mijn Renault Clio RSi, die ik vorige zomer zelf in elkaar gezet had vond ik dat het maar moest gebeuren. Er moest een BMW komen.
Het liefst een 325i, vanwege de prestaties en het schitterende motorgeluid, maar gezien de brandstofkosten (!) toch gekozen voor een 318i. Ik heb nou eenmaal geen zin om te werken om mijn auto rijdend te houden.
Na wat zoek en speurwerk een 318i Executive uit 1994 tegengekomen die binnen mijn enigszins beperkte budget paste met een keurige onderhoudshistorie (alle beurten bij BMW dealer gehad!) en alle sleutels erbij; heerlijk!
Dit exemplaar is ook nog niet ten prooi gevallen aan ’opleukerijen’, dus geen dikke wielen, spoilers en verlagingssetjes enzo. Gewoon een nette auto.
Ik zet er zelf wel een set originele BMW wielen onder en dan is ze voor mij mooi genoeg.
De prestaties zijn voor een auto met dit gewicht (is toch duidelijk zwaarder dan een Clio) prima te noemen. Nee, het is geen sporter zoals een 325i dat wel is, maar komt prima mee. Het verbruik staat me ook aan; gemiddeld 1:12 (de Clio reed op het laast 1:8!). Gek genoeg wil ik helemaal niet zo hard als met de Clio (dat was echt een trap-ijzer), van deze auto ga ik vanzelf rustig rijden, en dat is natuurlijk gunstig voor het verbruik.
Wil niet zeggen dat deze auto niet sportief te berijden is; juist wel!
Deze BMW is zonder te overdrijven de lekkerste auto die ik tot nu toe gehad heb.
Een ding is wel duidelijk; deze auto schreeuwt om een 6 cilinder!
De volgende is dus weer een BMW, maar dan wel een 325i of 330i.
UPDATE 18-06-2010
Inmiddels bijna 270.000km... Er zijn 4 nieuwe banden en een setje originele 15" BMW wielen onder gegaan.
4 nieuwe schokdempers (wat een verschil!) en wiellagers achter.
Nieuwe remblokken voor had ik bij aanschaf van de auto al gedaan, inmiddels zijn de remmen achter vervangen.
Anders dan de vervanging van deze slijtagedelen en regulier onderhoud helemaal geen problemen met deze dappere BMW, alleen moest voor APK een draagarm vervangen worden vanwege speling op de fuseekogel (in mijn optiek ook een slijtagedeel).
Dat zijn dus 50.000 probleemloze kilometers in 2 jaar tijd!
De tijd is aangebroken dat ik op zoek ga naar een 320i/325i, de auto staat dus te koop.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.