BMW 318i (1998)

autoreview

BMW 3-serie

Signalement

Uitvoering318i
Versnellingen4, Automaat
Bouwjaar1998
Jaar van aanschaf2017
KM-stand bij aanschaf275.000 km
KM-stand laatst330.000 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

Leuke tussen auto geweest

  • 330.000 km

Had deze BMW aangeschaft eind 2017 als tussen oplossing. Wilde nieuwer gaan rijden maar moest nog even doorsparen. Ik kwam deze tegen met 275000 km op de teller, geen gebruikelijke roest op de schermen, compleet uitgevoerd met climate control, houten afwerking enzovoorts.

Moet zeggen de auto heeft het volgehouden tot 335000 km en daarna was de auto motorisch op.

Rijden was een genot, zeker gezien het aantal km’s op de teller. De auto was iets verlaagd en lag daardoor als een blok op de weg.
Nadeel vond ik wel, remtrommels aan de achterzijde en dat verschil merk je gewoon met remmen. Het schakelen in dit model BMW vind ik ook wat stroef. Voor de rest is de bagageruimte beperkt doordat de achterbank niet opklapbaar is.

Ik heb toch de auto langer gehouden dan verwacht omdat deze onverwachts het goed bleef doen, tot de laatste twee weken. Er was toen sprake van olie verbruik ineens, dit gaf al aan dat er iets niet helemaal lekker zat aan de binnenzijde van het motorblok. Tot het moment dat olieverbruik echt teveel werd, waardoor het enkeltje sloop werd. Jammer maar helaas, want ik moet eerlijk toegeven dat dit toch best een leuke auto was ondanks zijn leeftijd.

De kosten:
Normaal onderhoud zoals bougies, luchtfilter, oliewissel en oliefilter en een keer een nieuwe accu, uitlijnen eigenlijk wat je bij iedere auto wel een keer hebt. Daarnaast kwamen er bij de APK een eindemper, draagarmen, schokbrekers en een aantal kleine zaken die vervangen moesten worden (600 euro).

Verbruik:
Ik reedt lange afstanden met de auto, dan was het gemiddeld tussen de 1:10 en 1:13 (deze auto rijdt het zuinigst rond 110km/h) dus was ook afhankelijk van hoe zwaar mijn voet was.

Zou ik nog een BMW kopen, niet van deze leeftijd. Ze zijn over het algemeen nogal aan de prijs als je rondkijkt met redelijke hoge km stand. Andere merken heb je met 3x lagere km stand meer accessoires op de auto. Ja dan geen BMW, maar luxe. lage km stand en minder verbruik is ook voor mijzelf de keuze die ik maak.




7,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? nee

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (3)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.