BMW 118i (2008)

autoreview

BMW 118i (2008)

Signalement

Uitvoering118i
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2008
Jaar van aanschaf2008
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Sinds enige tijd ben ik de trotse “bezitter” (want lease) van een BMW118i. Omdat ik momenteel vrij weinig kilometers maak mocht ik geen diesel uitvoering rijden en benzine is nieuw voor mij. Aanvankelijk redelijk sceptisch over bezine als brandstof , maar ben hier toch aardig van terug gekomen.

Andere opties die bij mijn keuzeproces hebben gespeeld zijn Audi A3 1.4TSI, Fiat Bravo 1.4 T-jet en Volvo C30.
Volvo viel snel af want het moest een vijf deurs variant worden, Audi A3 had ik juist daarvoor gereden en de 122pk vond ik wat mager, Fiat prima auto en kwalitatief echt wel een stap gemaakt maar werd toch niet wild ethousiast van het model.
De kogel was snel door de kerk na een proefrit in een 1-serie.

Ik had eigenlijk totaal geen ervaring met BMW en ik verkeerde in de veronderstelling dat het gedoe over het superieure rijgedrag door de achterwiel aandrijving vooral voortkwam uirt de pennen van de snelle marketing jongens en meisjes in Munchen. Deze auto rijdt echt messcherp en het feit dat je geen aandrijfkrachten in je stuurwiel voelt scheelt echt. Wat verder ook een verschil maakt in handling is de goed uitgebalanceerde gewichtsverdeling, dit voel je vooral als er hard geremd wordt, de auto geeft dan een heel veilig gevoel omdat hij totaal niet gaat “zoeken”. Wel apart dat hierdoor de accu op de plaats zit waar bij de meeste auto’s het reservewiel zich bevind. Lage zit helpt de goede rijeigenschappen waarschijnlijk nog extra.

Mijn 118i is het business model aangevuld met mooire bekleding (cranberry rood, sweet!), lederen sportstuurwiel, stootstrips in carroserie kleur, 17 inch velgen. Ik heb voor een witte gekozen vind persoonlijk dat dit de auto zeer goed staat. Wees echter voorbereid mocht iemand wit overwegen; niet iedereen is er even goed over te spreken. Misschien is dit maar goed ook. Hate it or love it!

De motor is echt geweldig, mooie donkere brom die je bij vol gas ook nog ergens in je onderrug voelt. Maakt graag toeren waardoor ik het lastig vind om rustig in deze auto te rijden.. Grappig bij het starten met een koude motor en beetje gas; je hoort de kleppen dan klapperen; een plezier voor het oor. Verder is de auto echt snel als de brandweer. Als het eens moet rijd je op de snelweg heel relaxt 180, je hebt het niet snel door. Erg stil in de auto en hij blijft mooi stabiel. De besturing is superdirect en dit is prettig, maar je moet er wel even aan wennen. Zeker op de snelweg moet goed bij de les blijven omdat iederen stuuruitslag meteen en koerswijziging betekent. Even een andere kant opkijken en je zit al bijna in de vangrail. Het veiligheidssysteem DTC is in drie standen instelbaar; aan, gedeeltelijk uit, volledig uit. Bij vochtig weer en DTC gedeeltelijk uit kan er binnen bepaalde grenzen gedrift worden, mooi om een keer te ervaren! Heb alleen het idee wanneer je dit gaat doen met alles uit dat je snel dwars op de wegstaat. Bij vol gas van 1 naar 2 schakelen voel je de achterkant licht uitbreken, heel apart!

Deze auto is ook uitgerust met efficient dynamics, waardoor de motor afslaat bij het stoplicht en zeer snel weer start zodra je de koppeling intrapt. Werkt prima omdat de auto sneller start dan bij het indrukken van de start/stop knop. Je moet de auto dus wel steeds bij het stoplicht in z’n vrij zetten. Wel oppassen bij het wegrijden, als je snel naar de eerste versnelling wil schakelen kan het gebeuren dat per ongeluk in z’n achteruit terecht komt. Is me nu al drie keer overkomen. De bak wordt nu wel wat soepeler wat dit gevaar beperkt.


Veel lof over deze auto dus, maar ook enkele kritische noten:

- Standaard radio voldoet goed maar is niet perfect
- Moeilijk om op je gemak te touren, waardoor:
- Verbruikt veel benzine, ondanks B-label haal ik 1:10 niet
- Standaard stoelen geven echt onvoldoende zijdelingse steun.


Al met al is deze BMW de fijnst rijdende auto die ik tot nu toe hebt gereden.

PROBLEMEN

Geen

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (15)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.