Audi A4 Avant 2.5 TDI 180pk quattro Pro Line (2003)
autoreview
Signalement
Uitvoering | A4 Avant 2.5 TDI 180pk quattro Pro Line |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2003 |
Jaar van aanschaf | 2008 |
KM-stand bij aanschaf | 164.000 km |
KM-stand laatst | 237.000 km |
Ja! gewoon te gek zo`n Audi a4 2.5TDI 180pk
- 194.250 km
Okè daar ga ik dan,
Deze auto piept niet, ratelt niet, jankt niet, zuipt niet, voor dit type dan!, Starten en rijden maar, Als u kijkt naar de waardering die ik gegeven heb dan zegt dat veel, Ik kan natuurlijk alles uitleggen hoe het zich laat bedienen, bedient, werkt, trekt, of wat dan ook! ik heb nu 30.000km gereden en wel dagelijks en het is gewoon een klasse auto, Zelf ben ik een rustige rijder maar weet ook wel op zijn tijd waar de plank zit.
De kosten zijn laag.
Ik betaal aan de wegenbelasting op dit moment 416euro per jaar ! Let wel ! De mijne staat op Duits kenteken. sorry, moets ik effe kwijt. Mocht ik ooit weer naar Nederland terug verhuizen wordt deze mooi op naam van mijn zoon gezet, die woont er namelijk ook.Wat ik de lezer wel wil meegeven is dat ALS u een A4 TDI wilt aanschaffen let dan op de motorcode en het bouwjaar, Als u vanaf 12-2003 aankoopt zit u veilig qwa Nokkenassen inslijting.
Wilt u hierover meer weten dan verwijs ik u graag naar www.TDIclub.nl , Daar vindt u veel meer motorcodes en evt. mankementen aan sommige vorige modellen.
M.v.g. Audi Driver.
We gaan gewoon verder !
- 200.150 km
Even een update,
We zitten nu op 2 Ton! Het verbruik ligt op 1/13,5. Als ik rustig rijdt en geen airco gebruik red ik het verbruik naar de 1/14,9 te krijgen naar rijdt dan erg gefocust op het verkeer.
Maar goed als ik zuinig wil rijden had ik een 1.9TDI of een 2.0TDI moeten aanschaffen.
De wagen rijdt nog steeds naar verwachting.
AL hoewel ik vorige week even een proefrit heb gemaakt met een BMW 525TDS Automaat, Reed ook super ! en zuiniger ! Maar kan niet tippen aan een echte Quattro 2.5 TDI !
Klasse! we rijden vrolijk verder zonder piepjes en kraakjes,
in de tussen tijd heb ik Originele Audi wintervelgen met vredestein banden gekocht, om òòk in de winter een goede grip te kunnen behouden.
Wat er vervangen is zijn twee stadslampjes die gingen toch stuk.
Als u zo`n wagen wilt kopen dan hoeft u er niet van te weer houden.
Twijfelt u, Dan gewoon ergens een proefrit gaan maken.
Veel plezier !
Even een tegenslag èn weer verderrrrr
- 223.450 km
Helaas bij de km-stand van 210000 ging er een spanrol aan het rollen. Die had even de hele ruimte waar de distributie zit eens even flink onderhanden genomen om eens even aan de wandel te gaan. Gelukkig reed ik +/- 40km/h. en had het toerental laag.
De spanrol bleek geheel met houder te zijn afgebroken, en is rond geslagen, Daarop volgend bleek ( na inspectie van de Audi dealer ) dat de spanrol vast tussen de poeli van de krukas zat en zo de motor smoorde. Het geluk dat de Distributieriem er niet was afgelopen.
Ik heb dan ook hun de opdracht gegeven om alles te vervangen wat ook maar schade had onderleden door de dansende spanrol. Dit grapje koste me even 2700euro. Ik kreeg dan ook een onderdelenlijst mee van wat er vervangen was, incl. grote beurt.
Daarna weer zorgenloos toeren.
220000km.
Stadsverlichting vervangen door canbus-led.
Deze halogeen lampjes blijken toch wel gevoelig te zijn voor stukgaan.
Linker voor-as remklauw zelf vervangen.
Daar bleek dat de rem aanliep.
Vervangen door origineel onderdeel prijs 100euro.
Het olie verbruik is er nog steeds niet.
Vandaag bij 223450km. grote beurt uitgevoerd.
En ook maar eens het interieurfilter vervangen door een actiefkoolfilter.
Banden slijtage is super, ze slijten alle 4 normaal gelijkmatig af.
Het verbruik (Nà tuning bij Tunex ) ligt het verbruik op 1/15. Maarrr bij `gas op de plank` dan lust hij hem wel, dan zie je de meter zakken.
Verder gelukkig geen negatief nieuws
Weer wat kilometers asfalt verder
- 237.000 km
3 mnd geleden voor het eerst nieuwe VARTA accu. 108,75euro. De oude af-fabriek zat er nog steeds in. Sinds vorige week een aanlopend voorwiel gehad.
Oorzaak: hoofdremcilinder vuil / stuk 150euro onderdeel - 120euro inbouw. Tijdens deze vervanging ook gelijk de voor-as remschijven vervangen, deze waren nu met deze kilometerstand onder de maat, En zijn vervangen door het merk BREMBO 109euro.
linker voorwiel wiellager vervangen 45euro.
Verder nog steeds een heerlijke reiswagen.
en ja, auto rijden is nou eenmaal prijzig.
Motorolie verbruik: geen
Lekkage`s : geen
Speling : geen
Rare bijgeluiden: geen
Ruimte gebrek : ja. achterin.
Volgende zal ook een A6 Diesel worden.
Maar ik blijf hem voorlopig rijden.
- Betrouwbaarheid5
- Prestaties5
- Comfort5
- Kosten5
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
PRIVATE LEASE Audi A4
Uitgelicht aanbod

Audi A4 Cabriolet 4.2 V8 S4 quattro Leder Navi Cruise
- 2004
- 145.486 km

Audi A4 Limousine 2.0 MT Automaat Airco, Trekhaak, Cruise Control, Stuurbekrachtiging
- 2003
- 233.085 km

Audi A4 Avant 3.0 V6 quattro Exclusive 220PK AUT. YOUNGTIMER, SCHUIF/KANTELDAK, CLIMA, LEDER, XENON, CRUISE, BOSE
- 2002
- 126.314 km
Lees ook
Gerelateerde forum topics
Lezersreacties (6) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.