Audi A3 Sportback 1.4 TFSI Pro Line S (2012)

autoreview

Audi A3 Sportback 1.4 TFSI Pro Line S (2012)

Signalement

UitvoeringA3 Sportback 1.4 TFSI Pro Line S
Versnellingen6, Handgeschakeld
Bouwjaar2012
Jaar van aanschaf2012
KM-stand laatst1.980 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

de eerste kilometers

  • 1.980 km

Op 1 maart 2012 was het zover. Na ruim 7 maanden(!) wachten kom ik mijn eerste leaseauto in ontvangst nemen.

Specificaties en opties
Audi A3 Sportback 1.4 TFSI Pro line S Sound handgeschakeld
Phantom pareleffect (zwart)
18 inch 7 dubbelspaaks
Aluminium dakrails
Diefstal Alarm

Pro line S sound pakket bestaat uit:

S-line interieurpakket
Volautomatische airconditioning
Audi radio/DVD Navigatiesysteem (RNS-E plus met ipod aansluiting)
Multifunctioneel afgevlakt sportstuur
Half lederen sportstoelen (met witte stiksels)
Bose boxen

S-line exterieurpakket
Diffusor met verchroomde dubbele uitlaatpijpen
Dakspoiler s-line
Voorbumer s-line
Xenon plus


Opties als parkeersensoren, electrisch inklapbare buitenspiegels, stoelverwarming, licht en regensensor etc. heb ik helaas niet mee besteld. Dit omdat ik mijn maandelijkse lasten zo interessant mogelijk wil houden. Achteraf kan ik stellen dat parkeersensoren wel fijn zouden zijn geweest, evenals de electrisch inklapbare buitenspiegels. Als ik nu de auto nogmaals kon samenstellen dan had ik tevens voor het lichtpakket gekozen aangezien ik het interieur ’s avonds wel erg donker vindt.

Mijn eerste ervaringen zijn over het algemeen positief. In het begin moest ik wel erg wennen aan het stugge onderstel, maar ik begin het steeds meer te waarderen. Als je veelal op de snelweg te vinden bent, zoals in mijn geval, dan is het heerlijk zoeven over het asfalt. Mijn eerste boete had ik daarom al afgelopen week te pakken op de a2 bij culemborg (29 km te hard waar ik 130 mocht. 256 euro is dan een domper, maar dat heb ik geheel aan mijzelf te danken. In het vervolg maar even rustiger aan doen).

De reden waarom ik voor deze a3 heb gekozen is vanwege het interessante pakket wat tegen relatief lage kosten besteld kon worden. De gehele afwerking, zowel van binnen als buiten, is om van te smullen. Het afgevlakte s-line stuur, het prettige RNS-E plus navigatiesysteem, de goed gevormde s-line sportstoelen en natuurlijk niet te vergeten het Bose geluidsinstallatiesysteem maken het geheel af.

Het vermogen vind ik tot nu toe wat tegevallen, maar de motor moet natuurlijk nog goed los komen (ik rijd de auto altijd netjes warm tot 90 graden alvorens ik gaspedaal wat dieper intrap).

Wat betreft het verbruik; de fabrikant stelt dat 1 op 18 haalbaar is. Nou ik ben benieuwd hoe zij dit hebben behaald. Mijn gemiddeld gebruik komt nu uit op 11,3 liter op 100 km. Ik hoop dat dit nog beter gaat worden want tot nu toe vind ik dit voor een auto met een energielabel B ronduit slecht.

Met pasen ga ik een lang weekend naar praag. Dan zal ik de auto eens even goed uittesten op de autobahn...wordt vervolgd.

8,0
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Audi A3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (12)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.