Audi A3 Sportback 1.4 TFSI e-tron Ambition Pro Line + (2015)

autoreview

Audi A3 Sportback 1.4 TFSI e-tron Ambition Pro Line + (2015)

Signalement

UitvoeringA3 Sportback 1.4 TFSI e-tron Ambition Pro Line +
Versnellingen6, Sequentiële Automaat
Bouwjaar2015
Jaar van aanschaf2015
KM-stand laatst1.000 km
Lezerswaardering: 47%
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

A3 Sportback 1.4 TFSI e-tron Ambition Pro Line +

  • 1.000 km

Sinds een week hebben een Audi A3 etron gekregen. De bestelling hadden wij geplaatst eind januari waarbij wij te horen kregen dat de levering eind juli 2015 geleverd zou worden. Onverwachts werden wij vorige week opgebeld met de mededeling dat de auto binnen was en dat ze hem kwamen bezorgen, dat was een prettige verrassing van Audi Nederland. Wij hebben voorgaand jaar een Volvo V40 D2 gereden die van een vertrekkende collega was overgenomen en daarna een KIA CEED vanaf de besteldatum van de auto tot levering. De reden voor de keuze van de Audi a3 etron was de uitstraling, kwaliteitsbeleving en de lage bijtelling.
Het valt meteen op dat de auto erg degelijk aanvoelt indien je instapt, de zware deur dichttrekt en in de lekker zittende sportstoelen plaatsneemt. Wij zijn geen automaat gewend dus in het begin was het onwennig om met 1 been de pedalen te bedienen, maar dit went gelukkig snel. Indien je wegrijdt in electro modus valt het op dat het in de auto fluisterstil is en hoor je heel licht wat bandengerol op het wegdek. Ik merk op dat het omgevingsgeluid zeer goed is geïsoleerd helemaal in vergelijking met de KIA CEED. Daarnaast is de isolatie in mijn herinnering ook een stuk beter dan in de Volvo V40. Je merkt dat je met een zware auto opweg bent, wat natuurlijk wordt veroorzaakt door de zware accu’s. Een nadeel van deze auto is de ruimte van de kofferbak, want die is sowieso al beperkt door het accupakket en wordt daarnaast sterk verkleind door de tas met alle laadkabels. Maar we zijn gelukkig nog niet toe aan kinderen (die meer ruimte eisen), anders waren we waarschijnlijk voor de Outlander gegaan.
Op dit moment hebben wij nog geen laadpaal, waarbij wij al sinds de bestelling proberen een laadpaal in de parkeergarage van ons appartementencomplex midden in Amsterdam te verkrijgen. Mijn ervaring is dat het heel lastig is om in een garage een eigen laadpaal te creëren die door leasemaatschappij zelf wordt bekostigd. In het proces bij ons vond de eigenaar het in de basis geen probleem, maar heeft een externe elektricien laten kijken of het mogelijk is op de huidige electro capaciteit een aansluiting toe te voegen. De uitkomst was dat er op de huidige groep ruimte was om 3 auto's aan te sluiten op het systeem, maar een investering tot uitbreiding tot 9 auto's zou +- EUR 4,500 kosten. Uiteindelijk bleek het dat ze niet akkoord gingen, waarbij de uitbreiding van het energiesysteem op de begroting van volgend jaar is gezet. Dus na 4 maanden gesteggel alsnog een keiharde nee te pakken. Heeft iemand nog meer ervaring met het creëren van electropalen in publieke/semi publieke parkeergarages? Op dit moment kan er dus alleen worden opgeladen bij klanten en de werkgever, thuis is dit (nog) niet mogelijk.

7,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

PRIVATE LEASE Audi A3

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (4)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.