Alfa Romeo 156 1.9 JTD (2000)

autoreview

Alfa Romeo 156

Signalement

Uitvoering156 1.9 JTD
Versnellingen5, Handgeschakeld
Bouwjaar2000
Jaar van aanschaf2003
KM-stand bij aanschaf177.000 km
KM-stand laatst0 km
Disclaimer MyReview

De beschrijvingen en reacties in de rubriek Myreview Auto zijn gebaseerd op persoonlijke meningen en ervaringen van gebruikers. DPG Media probeert de authenticiteit van deze persoonlijke meningen en ervaringen zo goed mogelijk in te schatten, maar kan niet verantwoordelijk worden gehouden voor de inhoud of de gevolgen van deze meningen en ervaringen. In Myreview Auto zullen zowel goede als slechte ervaringen worden geplaatst. DPG Media betaalt geen vergoeding voor de ervaringen of laat deze op een andere manier beïnvloeden. De redactie kan uitingen die niet voldoen aan de huisregels of onrechtmatig zijn te allen tijde aanpassen of verwijderen.

Het is niet toegestaan zonder toestemming van DPG Media de informatie van Myreview Auto te gebruiken voor of te verspreiden via andere media.

ERVARINGEN

Sinds 2004 ben ik in het bezit van deze prettig rijdende en comfortabele Alfa Romeo. Hiervoor heb ik me in diverse voertuigen verplaatst van uiteenlopende merken (Peugeot 205, Peugeot 306, BMW 318 en Toyota Corolla). Tot op heden is dit veruit de fijnste auto die ik heb gehad. In de 3 jaar dat ik daar nu mee rij hebben zich weinig tot geen problemen voorgedaan. De auto is aangeschaft bij een kilometerstand van 170.000 km. Inmiddels is de auto de 245 dkm gepasseerd.
Bij aanschaf zocht ik een auto die betaalbaar moest zijn, nieuwe common rail techniek moest hebben (zeker geen dreunende pompverstuiver) en daarbij ook sportief en comfortabel zou moeten zijn. Bij aanschaf was ik helemaal weg van het uiterlijk van deze prachtige Italiaan. Inmiddels beginnen de jaren voor het model wel wat te tellen. Maar bij Alfa kennen ze de kunsten van de tekentafel en zo is het uiterlijk van 156 overtroffen met de nieuwe 159. De facelift van 156 is overigens een prachtige voorbeeld hoe goed een facelift kan uitpakken.
De Alfa ben ik in de loop der jaren meer en meer gaan waarderen op met name rijcomfort. Diverse malen grote afstanden overbrugt naar Frankrijk, Italië en Kroatië. Na een rit van meer dan 1000 km stap je nog fris uit de auto. In Duitsland de linkerbaan op met continue 160-170, climat control op 21 en na 800 km een keer tanken. Wat mij opviel is dat het verbruik tussen hoge snelheden en dagelijks gebruik (stad-snelweg) nauwelijks verschilt. Gemiddeld rij ik 1 op 16, op de wegen naar het zonnige zuiden verbruikt de bella 1 liter per 15 a 16 kilometer. Of je nu van rustig rijden of doorrijden houdt, de JTD blijft altijd netjes op de achtergrond voortreffelijk zijn werkdoen. Het gevoel in het stuur is, zoals wel vaker beschreven, ontzettend goed. Ook op hoge snelheden blijft de auto koersvast.
Het meubilair heeft misschien niet helemaal de degelijkheid van de Duitse concurrenten. Het is gelukkig met oog voor detail ontworpen en heeft niet dat kille zakelijk zwarte kunststof. De stoelen zitten ontzettend prettig. Ik heb dan ook met mijn lengte van bijna 1.9 meter nooit geen last gehad van mijn rug. De stoelen van de E36, alsmede van een E46, Audi a3, Mercedes C-klasse, Focus / Mondeo, Toledo, etc. zitten bij lange na niet zo fijn. Voor mij het ideale compromis tussen comfortabel (zacht) en sportief (omsloten door de wangen). Wat tegen valt aan de auto is maar een ding en dat is het volume van de kofferbak. Mede gezien het feit dat de bank niet plat gelegd kan worden. Met een kleine 300 liter is dit voor een vakantie met 2 personen in een tent wat aan de krappe kant. Anderzijds is het slechts enkele keren per jaar dat je werkelijk ruimte te kort komt. De ruimte op de achterbank is trouwens wel ruim voldoende voor 2 volwassenen en is zelfs breder dan een C-klasse (zelf ondervonden onlangs). Voor degene die overwegen een comfortabele, betrouwbare en mooie sedan (of sportwagon) te kopen adviseer ik zeker de 156 in overweging te nemen. De restwaarde is vaak bar weinig maar daar staat een relatief lage aanschafprijs tegenover.

PROBLEMEN

Zoals gezegd hebben zich tot op heden erg weinig problemen voorgedaan. De afgelopen 75.000 km hebben deze zich beperkt tot een luchtmassameter (100 euro), 2 draagarmen voor (150 euro) en een storing in van een stoelairbag (120 euro). Bij deze kosten zijn niet opgenomen de kleine en grote onderhoudsbeurt die jaarlijks worden uitgevoerd door mijn zwager voor zo’n 100 euro. Ik kan me weinig merken indenken waarbij je zo’n luxe auto rijdt tegen zo’n lage km-prijs. De vooroordelen over de bella zijn in de loop der tijd wel veranderd. Simpelweg een prima en probleemloze auto.

9,5
  • Betrouwbaarheid
  • Prestaties
  • Comfort
  • Kosten
  • Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja

Lezersreacties (0)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.