Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V Distinctive (2003)
autoreview
Signalement
Uitvoering | 147 1.9 JTD 16V Distinctive |
---|---|
Versnellingen | 6, Handgeschakeld |
Bouwjaar | 2003 |
Jaar van aanschaf | 2003 |
KM-stand laatst | 0 km |
ERVARINGEN
Wat wel bevalt: Wat een power souplesse in die motor! hij blijft gretig, zelfs in de 6e versnelling. Hij is opvallend stil en zuinig. Communicatief, vertrouwenwekkend onderstel. ESP die wel aanwezig is, maar niet direct ingrijpt, zodat je niet compleet steriel door de bochten hoeft.
Het connect-systeem is best gebruiksvriendelijk en intuitief. Ook tussen de klokken een pijl, zodat je niet steeds op het grote display hoeft te kijken. Zelfs sms-jes sturen kan. Bovendien heeft de Alfa een schitterend interieur.
Het rijden en remmen is dik in orde bij deze mooie auto. Allemaal goed voor dikke pret onderweg. Toch is het niet allemaal rozengeur en maneschijn. Hieronder wat zaken die nog onder ’kleinigheden’ vallen,
- Het onderstel kan veel stugger afgeveerd worden. Drempels zijn vaak veel hoger dan je denkt. je moet echt stapvoets rijden, anders een enorme kraak.
- Kleine kofferruimte en een enorm hoge tildrempel.
- Slechts 1 bekerhouder, die ook nog eens onder de middenarmsteun geplaatst is, is niet handig.
- een melding van de routeplanner onderbreekt van de cd die je afspeelt, maar laat hem wel doorlopen in plaats van dat ie hem op ’pause’ zet. Zo mis je je favoriete passage in een nummer.
- geen knoppen om binnen een nummer passages te skippen of terug te halen. Best jammer voor een installatie van zoveel geld.
- de routeplanner noemt geen wegnummers, maar alleen de richtingen en afslagen. Dat kan soms net verwarrend zijn.
- van radio naar cd switchen kan alleen door alle radio banden af te zappen, om tenslotte bij de cd uit te komen: ronduit onhandig.
- de materiaalkeuze is prachtig, alleen is deze zeker niet krasvast. bij het ophangpunt van de veiligheidsgordel al flinke krassen, zonder dat je er erg in hebt dat dat komt doordat je de gordel bij het uistappen laat schieten.
- na 40.000 km al een versleten hoekpunt op de middenarmsteun. Ik begreep dat op de latere modellen een nieuwe, slijtvastere stof ’alfatex’ zit, maar of dat ook op de 147 zit weet ik niet.
PROBLEMEN
Een verzameling van kleine elektrische storingen onderweg:
een "zelfdenkend" linkerachterraam. Ging spontaan naar beneden. Schakelaar vergangen en daarna was het probleem verholpen? Nee hoor, na een half jaar komt dit nog veel erger terug. Bij volgende beurt wordt de computer vervangen. Ook dit bleek uiteindelijk neit de oplossing... wat dan wel? de stekker van het portier bleek vol met water te zitten. volkomen gecorrodeerd. Vlot een nieuwe bestellen zou je dan denken. Maar toen moest er ook een nieuwe kilometer teller in, want anders deed de boordcomputer het niet meer. Rare jongens bij Alfa...
Inmiddels zit er weer regelmatig een irritante bliepje te horen.... net daarvoor heb ik ook al weer bij het activeren van automatische vergrendeling met de afstandbedieningop de sleutel me verbaasd over alle vier de ramen die spontaan open gingen....
Spontaan uitvallende cruise control: ik laat hem altijd aan staan, zodat ik hem elk moment kan activeren. Maar na een tijdje in de file te hebben gestaan dan staat de schakelaar wel op ’aan’, maar wil ie niet meer geactiveerd worden. Contact af- en aanzetten en dan is dit probleem verholpen.
Spontane reset van de tripcomputer; alles staat weer op nul, ook al vroeg je daar niet om.
Regelmatig terugkerende melding van te weinig accuspanning of water in het dieselfiliter.
heel mooi: bij het starten staat in het display wat het oliepijl is. Alleen verwacht je dan wel een consistente uitslag. Regelmatig denkt ie dat er geen olie meer in zit. En trouw als je dan bent controleer je dan met de peilstok. En dan is er weer niks aan de hand... Jammer.
inmiddels door de dealer verholpen bij de 80.000 km beurt.
De Dealer.. De auto is afgeleverd door Autobedrijf Nieuwkoop in Den Bosch. Een erg goede start met prima uitleg over alle functionaliteiten. Bij beurten prima uitleg over de werkzaamheden, auto altijd schoon terug. Ook bij tussentijds binnenvallen voor vragen of het vervangen van lampjes: je kunt er altijd terecht.
Door verhuizing maak ik nu gebruik van de service van Sam van Lingen in Houten. Een heel ander bedrijf. Het verschil met Nieuwkoop is dat bij Van Lingen iedereen alfa-rood bloed door zijn aderen heeft vloeien. Er is net even wat meer kennis aanwezig. Prima service, prima uitleg werkzaamheden. Auto niet altijd schoon terug.
- Betrouwbaarheid
- Prestaties
- Comfort
- Kosten
- Zou u weer een auto van dit merk kopen? ja
Beoordeel deze review
Geef uw mening over schrijfstijl en bruikbaarheid. Bij tenminste vijf binnengekomen waarderingen zal de gemiddelde beoordeling getoond worden.
Had je deze auto's al gezien?

Alfa Romeo 147 1.6 T.Spark Edizione Esclusiva NEW-APK.AIRCO.NAP!
- 2003
- 223.904 km

Alfa Romeo 147 3.2 V6 GTA Nieuwe apk en db riem vervangen bij 200000 km
- 2002
- 201.506 km

Alfa Romeo 147 1.6 T.Spark Progression Clima, Cruise control, Radio, Mistlamp, Lichtmetalen velgen Bij de verkoop van gebruikte voertuigen door CD-Cars wordt geen standaard garantie verstrekt. De koper aanvaardt het voertuig in de staat waarin het zich bevindt op het moment van aankoop, in
- 2005
- 288.626 km
Lezersreacties (0)
Reageren