Als het maar duur is...

Bentley Continental GT
Heb je 't gelezen? Zo'n beetje alle hyperexclusieve merken hebben recordaantallen gedraaid. Er zijn 2.087 Lamborghini's gemaakt en maar liefst 10.087 Bentley's. Meer dan ooit. De merken doen het kennelijk goed onder de vleugels van Audi. Wat betreft Lamborghini vind ik dat de exclusiviteit met tweeduizend stuks nog aardig is gewaarborgd, maar Bentley is met tienduizend auto's toch zichzelf wel een beetje voorbijgeschoten. En kijk maar eens goed om je heen: wanneer je een dagje rondrijdt in de randstad, moet het vreemd lopen wil er géén Continental op je pad komen. Dit jaar zijn in ons land 59 Bentley's aan de man gebracht. Voorheen zag je hooguit een keer per jaar zo'n machtige statige auto voorbij glijden. Het bijzondere is er een beetje vanaf – ookal om dat ik die Continental niet eens zo'n waanzinnige verschijning vind.
De old school Arnage is er voor het oude geld en de nieuwe rijken kunnen hun lol op met de Continental-reeks die sinds de komst van de GTC helemaal compleet is. Die cabrio moet in het nieuwe jaar de verrwende Bentley-klant tevreden houden. Volgend jaar verwachten we de Havana, een coupéversie van de Arnage, die waarschijnlijk niet voor grote aantallen gaat zorgen. Het lijkt me daarom sterk dat Bentley in 2007 nog veel meer auto's gaat bouwen dan in 2006. Het klinkt misschien onvriendelijk. Maar als autoliefhebber wens ik Bentley een wat slechter jaar toe dan 2006. Blijft 't lekker exclusief.
Het is de vraag hoe ver Bentley nog kan gaan want als ik het goed begrepen heb, is de productiecapaciteit in Crewe nu helemaal benut. In 2006 is zelfs even uitgeweken naar Volkswagen-fabriek in Dresden om de hoge Bentley-productie op te vangen. Daar is immers ruimte zat, want met het Continental-zustermodel Volkswagen Phaeton – waarvoor die fabriek is neergezet - wil het maar niet vlotten. De fabrikant zegt dat de klanten hebben er geen problemen mee dat hun very British Bentley voor een deel in Duitsland wordt gebouwd. Zou ik nog de enige zijn die me zorgen maakt op exclusiviteit en erfgoed?

Lezersreacties (32)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.