Renault Clio R.S. - Op de Rollenbank
Honger naar meer
30 reacties
Video
Helaas kunnen wij deze video niet weergeven, omdat je niet akkoord bent gegaan met de
cookie voorwaarden.
Onze video speler heeft rechten nodig voor de "Social Media".
Wijzig je cookie instellingen
Emiel van Nieuwkoop is geen onbekende bij Beek Auto Racing. “Ooit had ik een Renault Trafic. Die heb ik hier laten tunen van 80 naar 120 pk. Daarna kwam deze Clio. Die heb ik nieuw gekocht en ik wil wel eens weten of hij zijn vermogen levert. Bovendien heb ik plannen om hem eens te laten tunen.”
Emiel stapte dus vanuit een Trafic in een nieuwe Clio RS. Dat behoeft wat uitleg. “Ik heb een onderneming in tuinmeubelen en heb een aantal jaren geleden de crisis goed gevoeld. Toen het eenmaal wat beter ging, zag ik deze Clio in de showroom van de dealer staan. Ik heb er een proefrit mee gemaakt en hem meteen gekocht. Ik wilde gelijk rijden. Een cadeautje voor mezelf. Ik heb hem gekocht op de kleur. Het is leuk dat mensen je altijd opmerken op de weg. Inmiddels staat er 124.000 kilometer op de teller. Naast het reguliere onderhoud heb ik alleen een keer de remblokken vervangen. Verder is er eigenlijk nooit iets mee.”
We lopen verlekkerd om de RS heen. De auto ziet er nog uit als nieuw. “Hij gaat nooit door de wasstraat en ik tank er altijd BP Ultimate mee. Daarmee hoop ik hem gezond te houden. Ik wil er nog mee doorrijden tot de 200.000 kilometer. Ik weet dan nog niet of ik hem ook verkoop. Misschien bewaar ik hem voor mijn zoon.”
SPECTACULAIRE PLOFJES
We hebben dus een goed verzorgde auto van de eerste eigenaar. Dat moet goed gaan op de rollenbank. Toch dekt Emiel zich meteen in. “Als je me om een voorspelling vraagt, zou ik zeggen dat hij 195 pk levert. Dan zit ik altijd goed.” Als Ghisbert plaatsneemt in de auto, kijkt hij eerst wat er allemaal aan boord is. “De Sport-stand doet niet veel met het vermogen hoor, zegt hij.”
Dat weet Emiel wel: “Het gaspedaal en de automaat reageren dan wat anders en de uitlaat geeft plofjes. Wel spectaculair hoor. Ik gebruik het regelmatig.”
Bij de meting is het weinig verrassend dat de Clio nog helemaal gezond is. De auto geeft 3 pk en een klein schepje Newtonmeters trekkracht cadeau. Maar toch heeft Emiel honger naar meer. “Ik rijd nu zo lang met deze auto en veel vermogen went natuurlijk snel. Ik wil de auto dus zeker nog eens een extra zetje geven.” Daarvoor is hij bij Ghisbert natuurlijk aan het goede adres. Wedden dat zijn snelle Clio binnenkort de Trafic achterna gaat? Het moet wel erg vreemd lopen als Emiel zich binnenkort niet opnieuw meldt bij Ghisbert in Den Haag.
Dit artikel is gratis te downloaden in PDF-formaat. Hiervoor maak je eenmalig een AutoWeek account aan, waarna je onbeperkt uit het AutoWeek archief kunt downloaden.
Signalement
Merk | Renault |
---|---|
Model | Clio RS |
Carrosserie | 5-deurs, hatchback |
Transmissie | 6 versnellingen, automaat met dubbele koppeling |
Aandrijving | voorwielaandrijving |
Nieuwprijs | € 29.600 |
Specificaties
Brandstof | benzine |
Motor | 4-cil. in lijn |
Cilinderinhoud | 1.618 cc |
Maximaal vermogen | 147 kW / 200 pk bij 6.050 tpm |
Maximaal koppel | 260 Nm bij 2.000 tpm |
Inhoud brandstoftank | 45 l |
Lengte / breedte / hoogte | 4.090 mm / 1.732 mm / 1.432 mm |
Wielbasis | 2.589 mm |
Massa leeg | 1.179 kg |
Laadvermogen | 531 kg |
Aanhangermassa geremd / ongeremd | 0 kg / 0 kg |
Banden | 205/45R17Prijzen |
Topsnelheid | 230 km/h |
Acceleratie 0-100 km/h | 6,7 s |
Brandstofverbruik | 5,9 l/100km |
CO2-uitstoot | 133 g/km |
PRIVATE LEASE Renault Clio

Lezersreacties (30) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.