AutoWeek 3 2021

Abonneer nú met korting

Kies nú voor een abonnement met korting

Navigatie

MENU
logo AutoWeek

Menu

  • Nieuws
    • Autonieuws
    • Autotechniek
    • Banden
    • Bestelauto's
    • Campers
    • Classics & Youngtimers
    • Elektrische auto's
    • Supercars
    • Verkoopcijfers
    • Weblogs
    • Aanmelden nieuwsbrief
  • Tests
    • Autoreviews
    • Autotests
    • Nieuwste autovideo's
    • Verbruiksmonitor
    • Zelf testen?
  • Auto's
    • Auto zoeken
    • CarBase Autovergelijker
    • Private Lease vergelijker
    • Private Lease aanbod
    • Voorraadauto's
  • Occasions
    • Occasion zoeken
    • Klassieker zoeken
    • Tweedehands auto kopen
    • Auto verkopen
    • Auto importeren
    • Auto onderhoud
    • Dealergids
  • Tools
    • Autobandenvergelijker
    • AutoWeek Autoverzekering
    • Bijtelling Calculator
    • BPM Calculator
    • Kentekencheck
    • Kostenberekening
    • Waardebepaling
    • Wegenbelasting
  • Forum
    • Forum Index
    • Actieve topics
    • Nieuwste topics
    • Zoeken
    • Uitleg Forum
  • AutoWeek 3 2021
    Word nu
    abonnee!
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Magazine
    • AutoWeek
    • AutoWeek Campers
    • AutoWeek Classics
    • AutoWeek GTO
    • Abonnee voordeel
    • Bestel editie
    • Nu in AutoWeek
  • Account
    • Mijn auto's
    • Mijn occasions
    • Mijn alerts
    • Mijn gegevens
    • Uitloggen
    • Mijn AutoWeek

      Autoweek Account
      • Autoreviews schrijven
      • Brandstofverbruik bijhouden
      • Reageren op berichten
      • Autobrochures downloaden
      • Nieuwsalerts instellen
      • Deelnemen aan het AW Forum

      en nog veel meer..

      RegistrerenInloggen
    • Om te kunnen inloggen op Mijn AutoWeek moet u akkoord gaan met onze privacy voorwaarden.

      Meer informatie
  • Zoeken
Sluiten

Zoeken

Op trefwoord

of

Op kenteken

Zoeken

Auto's
Kenteken
  • Home
  • Autotests
30

Traditionele ruimtereus

Opel Insignia Sports Tourer

  • Jan Lemkes
  • Eerste rijtest
21 juli 2017 om 09:25
  • Meer
    • Linkedin
    • Pinterest
    • Print
    • Email
  • Whatsapp
  • Twitter
  • Facebook
AutoWeek 26 2017
AutoWeek 26 2017

Dit artikel is verschenen in AutoWeek 26 2017

Europeanen houden niet van sedans. Opels keuze om de nieuwe Insignia alleen als vijfdeurs te leveren, is dus begrijpelijk. Na de liftbackversie Grand Sport rijden we nu ook met de ruimste versie van het gamma: de Sports Tourer.

General Motors – want de Insignia ontstond nog niet onder de supervisie van PSA – is erg vastberaden in z'n keuze om de middenklasser niet als sedan te leveren. Niet alleen de Europese Opel, maar ook z'n Amerikaanse evenknie Buick Regal is er alleen met de enorme achterklep van de Grand Sport. Alleen in Azië wordt een vierdeursvariant geleverd.
In Nederland is het toch vooral de Sports Tourer-versie waarop alle ogen zijn gericht. Bij de vorige generatie Insignia was wereldwijd ongeveer 40 procent een stationwagen, maar Opel meldt dat de verhouding in ons land eerder andersom is. Praktisch gebruiksgemak
speelt ongetwijfeld een rol in de overweging van de kopers, maar veel mensen vinden een stationwagen ook domweg mooier dan z'n minder praktische broertje.

Het eerste wat opvalt aan het koetswerk van de nieuwe Sports Tourer is z'n formaat. Met een lengte van bijna 5 meter is de auto niet zomaar fors, maar is deze Opel zelfs de langste stationwagon die je op dit moment kunt kopen. De Insignia accentueert z'n lange daklijn met een verchroomde sierlijst die direct naast de achterruit naar beneden duikt, om vervolgens ín het achterlicht te eindigen. De achterlichten zelf zijn fors, maar ze zijn niet langer volledig in de achterklep geïntegreerd. De gigantische 'vliegtuigdeur' van de vorige Insignia keert dus niet terug, al blijft er nog altijd een brede laadklep over. Die biedt toegang tot een laadruim dat met minimaal 560 en maximaal 1.665 liter groter is dan dat van z'n voorganger, al gaat de Insignia er hier niet met de hoofdprijs in z'n segment vandoor. Wel zit het laadruim, net als de rest van de auto, vol slimme vondsten die het benutten van de beschikbare ruimte eenvoudiger maken. De achterbank laat zich in drie losse delen vanuit de kofferruimte omklappen, optioneel zijn er allerlei sjorhaken en -ogen beschikbaar en de elektrisch te bedienen achterklep is niet alleen met een schop onder de achterbumper te openen, maar vergemakkelijkt die handeling bovendien door de positie van de sensor op de straat te projecteren.

Knoppen en meters
De kofferruimte is behoorlijk fors, maar bij de introductie van de Grand Sport werd al duidelijk dat de 92 mm langere wielbasis vooral goed nieuws is voor de passagiers achterin. De beenruimte is dik in orde en hoewel de hoofdruimte in de Grand Sport al voldoet, trakteert de stationwagen z'n achterste inzittenden op een ware overdaad aan lucht boven het hoofd. Wie met vier volwassenen naar Zuid-Europa wil rijden, heeft aan deze auto een uitstekende metgezel. Ook voorin is het in zo'n geval goed toeven. Opel geeft zelf aan dat de nieuwe Insignia 'veel meer dan de oude' een rijdersauto is, en dat begint bij de uitstekende zitpositie. De optionele AGR-stoelen, die naar verluidt in driekwart van alle Insignia's worden gemonteerd, zijn aan alle kanten uitgebreid verstelbaar. Het dashboard oogt strak en opgeruimd, maar herbergt net als het stuur een aanzienlijke hoeveelheid knoppen. Terwijl veel andere merken, met Opels nieuwe moederbedrijf PSA voorop, zo veel mogelijk bedieningselementen in een touchscreen verstoppen, zijn de meeste functies van de grote Opel te bedienen met een fysieke knop. Dat is soms even zoeken, maar werkt in de praktijk erg prettig. Ook op de hoeveelheid klokken en meters is niet bezuinigd. Het grotendeels digitale instrumentarium huisvest niet alleen een snelheidsmeter en toerenteller, maar ook temperatuurmeters voor koelvloeistof én olie, en een voltmeter voor de accuspanning.

Zware diesel
De versie waar wij mee rijden, is voorzien van de sterkste dieselmotor uit het gamma.
De 2.0 CDTI met 170 pk is gekoppeld aan een automatische transmissie die, in tegenstelling tot de zestrapsautomaat van minder krachtige motoren, acht verzetten heeft. Het karakter van deze aandrijflijn past uitstekend bij de Insignia. De auto is vlot, het toerental blijft altijd binnen de perken en de automaat schakelt soepel. Toch hangt er een nadeel aan deze motor: de neus wordt er een stuk zwaarder door. Wie op de snelweg een dwarsrichel tegenkomt en het adaptieve onderstel in de normale stand heeft staan, wordt daardoor soms getrakteerd op een licht deinende neus. Dat is jammer, want in de basis is de Insignia juist een stuk lichter dan z'n voorganger. De Sports Tourer weegt namelijk 200 kg minder dan voorheen en verliest daarmee nog meer gewicht dan de liftbackvariant. De Opel Insignia Sports Tourer is er met alle motoren die ook in de Grand Sport leverbaar zijn en kost over de hele linie € 1.250 meer dan die variant.

Video

OORDEEL

  • +Ruim en praktisch
  • +Heerlijke reisauto
  • -Soms wat deinerig
  • -Wel de langste, niet de ruimste
  • Houd me op de hoogte over de Opel Insignia
Opel Opel Insignia

Uitgelicht aanbod

    SPORTS TOURER

    Opel Insignia SPORTS TOURER

    • 2010
    • 159.116 km

    € 6.499

    Sports Tourer 1.4 Turbo LPG Business+ ✅ NAVI ✅ TREKHAAK ✅ DEALER ONDH

    Opel Insignia Sports Tourer 1.4 Turbo LPG Business+ ✅ NAVI ✅ TREKHAAK ✅ DEALER ONDH

    • 2014
    • 158.938 km

    € 10.940

    Sports Tourer 2.0 CDTI Cosmo OPC BOMVOL OPTIES | PANO | Dealer Onderhouden

    Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTI Cosmo OPC BOMVOL OPTIES | PANO | Dealer Onderhouden

    • 2014
    • 161.482 km

    € 13.250

Meer Opel Insignia occasions

Lezersreacties (30) (gesloten)

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kunt u er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.

Reactie verwijderen

Weet je het zeker dat je dit bericht wilt verwijderen?

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens

De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.

Bekijk ook

Kopersgids

Zoeken en vergelijken
  • Opel Insignia specificaties
  • Opel Insignia occasions
  • Opel Insignia video's
Advies en informatie
  • Opel Insignia tests
  • Opel Insignia gebruikersreviews
  • Opel Insignia index
Volkswagen Passat Variant vs. Opel Insignia Sports Tourer - Dubbeltest

Volkswagen Passat Variant vs. Opel Insignia Sports Tourer - Dubbeltest

Het lijkt auto’s als de Volkswagen Passat en Opel Insignia net zo te vergaan als pastinaak,...

Lees meer
Opel Insignia - Afscheid duurtest

Opel Insignia - Afscheid duurtest

58

We nemen een beetje met pijn in het hart afscheid van de Opel Insignia Sports Tourer. Waarom?...

Gerelateerd

  • Model
  • Merk
Model
Model
  • Autonieuws
    Basisdiesel Opel Insignia nu ook met automaat

    Basisdiesel Opel Insignia nu ook met automaat

    34
    • 20 november 2020
  • Opel Insignia - Rij-impressie

    Opel Insignia - Rij-impressie

    • 2 november 2020
  • Autonieuws
    Nieuwe benzineversie Opel Insignia niet voor Nederland

    Nieuwe benzineversie Opel Insignia niet...

    13
    • 28 oktober 2020
  • Autonieuws
    Nieuwe benzinemotor voor Opel Insignia

    Nieuwe benzinemotor voor Opel Insignia

    30
    • 27 oktober 2020
  • Review
    Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTI 160pk Sport (2009)

    Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTI 160pk...

    3
    • 13 september 2020
  • Autonieuws
    Buick haalt ook laatste sedan uit Amerikaanse bestellijsten

    Buick haalt ook laatste sedan uit Amerikaanse...

    45
    • 7 augustus 2020
  • Review
    Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTI 160pk EF S/S Design Ed. (2013)

    Opel Insignia Sports Tourer 2.0 CDTI 160pk...

    2
    • 21 juli 2020
Merk
Merk
  • Achteruitkijkspiegel - Opel Corsa

    Achteruitkijkspiegel - Opel Corsa

    17
    • 23 januari 2021
  • Autonieuws
    Elektrische Opel Combo-e gepresenteerd

    Elektrische Opel Combo-e gepresenteerd

    21
    • 19 januari 2021
  • Review
    Opel Astra 1.8 Enjoy (2004)

    Opel Astra 1.8 Enjoy (2004)

    3
    • 16 januari 2021
  • Autonieuws
    Peugeot minst geraakt bij forse verkoopdaling PSA

    Peugeot minst geraakt bij forse verkoopdaling...

    7
    • 14 januari 2021
  • Autonieuws
    'Elektrische Opel Corsa OPC op komst'

    'Elektrische Opel Corsa OPC op komst'

    38
    • 11 januari 2021
  • Review
    Opel Corsa (1995)

    Opel Corsa (1995)

    3
    • 9 januari 2021
  • Review
    Opel Zafira 1.8 Temptation (2007)

    Opel Zafira 1.8 Temptation (2007)

    • 1 januari 2021

Persoonlijk op de hoogte blijven van autonieuws?

Over AutoWeek

  • Klantenservice
  • Copyright
  • Disclaimer
  • Privacy & Cookiebeleid
  • Cookie instellingen wijzigen
  • Gebruiksvoorwaarden

Volg AutoWeek

  • Facebook
  • Instagram
  • RSS
  • Twitter
  • Youtube

Meer AutoWeek

  • Contact redactie
  • Colofon
  • Autobrochures
  • Dealergids
  • Klassiekergids
  • Koppel abonnement

Overig

  • Adverteren
  • AutoWeek Lab
  • AutoWeek Autoverzekering
  • AutoWeek Private Lease
  • Je auto aanmelden
  • Partners
  • Alfa Romeo
  • Alpine
  • Aston Martin
  • Audi
  • Bentley
  • BMW
  • Cadillac
  • Chevrolet
  • Citroën
  • Dacia
  • Donkervoort
  • DS
  • Ferrari
  • Fiat
  • Ford
  • Honda
  • Hyundai
  • Infiniti
  • Jaguar
  • Jeep
  • Kia
  • Lamborghini
  • Lancia
  • Land Rover
  • Lexus
  • Lotus
  • Maserati
  • Mazda
  • Mercedes-Benz
  • MG
  • Mini
  • Mitsubishi
  • Morgan
  • Nissan
  • Opel
  • Peugeot
  • Polestar
  • Porsche
  • Renault
  • Rolls-Royce
  • Saab
  • Seat
  • Skoda
  • Smart
  • Subaru
  • Suzuki
  • Tesla
  • Toyota
  • Volkswagen
  • Volvo

© 2021 DPG Media Magazines B.V.

onderdeel van DPG Media Magazines groep