AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Winstgroei voor Geely
18 procent in de plus
22
Geely Automobile heeft de winst afgelopen jaar flink zien stijgen.
Het concern wist onder meer met de lancering van nieuwe modellen de zwakke omstandigheden op zijn thuismarkt te bestrijden. Geely is onder meer de eigenaar van Volvo. Ook heeft de grootste private automaker van China een aanzienlijk belang in de Duitse autobouwer Daimler.
De winst van Geely groeide met 18 procent tot 12,6 miljard yuan. Dat is omgerekend bijna 1,7 miljard euro. De opbrengsten kwamen uit op 106,6 miljard yuan, van 92,8 miljard yuan een jaar eerder.
Waar Geely de afgelopen jaren sterk groeide, wordt voor dit jaar een vertraging in de verkopen voorzien. Dit komt vooral door een afkoelende thuismarkt en felle concurrentie van rivalen.
PRIVATE LEASE Volvo
Had je deze auto's al gezien?

Volvo XC40 1.5 T4 Recharge Inscription | ACC | Camera | 19 Inch |
- 2022
- 46.799 km
€ 34.900

Volvo XC60 T6 PLUG-IN HYBRID AWD PLUS BRIGHT *NIEUW!* -PANO.DAK|360°CAM|HARMAN/KARDON|GETINT.GLAS
- 2025
- 72 km
€ 67.890

Volvo XC60 RECHARGE T6 AWD INSCRIPTION -PANO.DAK|HARMAN/KARDON|CAMERA|POWER-SEATS|20"|BLIS|ADAP.LED
- 2021
- 85.362 km
€ 41.890
Lees ook
Nieuws
Volvo verwacht miljard minder winst door EX90- en ES90-tegenvallers
Nieuws
De Volvo ES90 is standaard al compleet, maar meer is leuker - Back to basics
Autotest
Test: Volvo EM90 - gevalletje hygge meets hightech
Achtergrond
Auto's stukmaken zodat jij dat niet hoeft te doen
Nieuws