Winst BMW fors gedaald, maar minder hard dan bij Duitse rivalen
Importheffingen spelen een rol
BMW heeft in de eerste zes maanden van dit jaar flink minder winst gemaakt. Het heeft onder meer last van Amerikaanse importheffingen en deed het minder goed in China, onder meer door felle concurrentie van lokale autobouwers.
De winstdaling bij BMW was minder groot dan bij andere Duitse concurrenten. Volkswagen en Audi zagen elk meer dan een derde van hun winst dalen. De winst van Mercedes-Benz kelderde met ruim de helft.
Onder de streep hield BMW in het eerste halfjaar iets meer dan 4 miljard euro over, 29 procent minder dan in dezelfde periode een jaar eerder. De omzet bedroeg ongeveer 67,7 miljard euro, 8 procent minder dan vorig jaar. Het autobedrijf leverde 1,2 miljoen voertuigen af.
BMW heeft niet exact bekendgemaakt wat de kosten waren van de Amerikaanse importheffingen in het eerste halfjaar. Het bedrijf rekent dit jaar wel op een lagere winstmarge door de impact van de heffingen.
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

BMW i4 M50 (2022) - Op de rollenbank

Audi kwam 13 jaar na BMW met sterke 12-cilinder, maar 750iL heeft krachtig wapen tegen overmacht W12

De Volvo EX60 P12 is nog sneller dan de BMW iX3 en Mercedes-Benz GLC, maar wint niet op elk vlak

BMW i3: BMW's antwoord op Tesla Model 3 is bijna af



