Volkswagen in beroep tegen speciale onderzoeker
Onduidelijk of zaak in behandeling wordt genomen

Volkswagen heeft inmiddels bevestigd dat het tegen de beslissing van de rechtbank van Celle in beroep is gegaan. Het is nog onduidelijk of het constitutioneel gerechtshof de zaak ook daadwerkelijk in behandeling zal nemen.
In november oordeelde de rechtbank van Celle dat een speciale deskundige moest worden aangesteld om te onderzoeken of de Volkswagen-top willens en wetens informatie over software van dieselmotoren heeft achtergehouden. Deze software zorgde ervoor dat dieselmotoren van Volkswagen, Audi en Skoda, alle onderdeel van de Volkswagen Group, tijdens laboratoriumtests minder uitstootten dan in de praktijk. Een dergelijk onderzoek was de wens van drie groepen Amerikaanse aandeelhouders. Zij willen weten of er sprake is geweest van plichtsverzuim.
Volkswagen wil met het beroep voorkomen dat de gerechtelijk aangestelde deskundige, een econoom uit Düsseldorf, aan zijn opdracht kan beginnen, zo blijkt uit onderzoek van de Süddeutsche Zeitung dat vrijdag openbaar is gemaakt. De krant verrichtte het onderzoek in samenwerking met de omroepen NRD en WDR.
Lees ook

Test: BMW i5 - opnieuw weet BMW zwaarlijvigheid te kop in te drukken

Max Verstappen in Barcelona oppermachtig naar 40e F1-zege

Praktijkervaring Skoda Octavia: dit vinden eigenaren van hun auto

100 jaar stroomlijn: zo lang bestaan er al gladde auto's

Test: Alfa Romeo Tonale - Hard zoeken naar Alfa DNA

Kia Rio (2017-heden) - Occasion aankoopadvies
Lezersreacties (123) (gesloten)
De discussie is gesloten.
Reageren is niet meer mogelijk.