Vernieuwde Honda Pilot gepresenteerd

Ook achterzijde in beeld

Honda Pilot
Een kleine maand geleden liet Honda al de eerste foto's zien van de bijgewerkte Pilot. Nu is die niet voor Europa bestemde SUV in zijn geheel gepresenteerd.

De Pilot die vandaag wordt bijgewerkt, is de derde generatie van de SUV die een stapje boven de CR-V op Honda's Noord-Amerikaanse menukaart staat. Het huidige model, dat het opneemt tegen auto's als de Ford Explorer en de Toyota Highlander, werd in 2015 gepresenteerd en is nu rijp om opgefrist te worden.

Eerder zagen we al dat de auto een nieuwe voorzijde krijgt, waar een nieuwe grille samen met eveneens nieuwe koplampen én een nieuwe voorbumper het beeld bepalen. De wijzigingen die Honda aan de achterzijde doorvoert, zijn minder ingrijpend. Honda beperkt zich hier tot het monteren van anders ingedeelde lichtunits en een nieuwe bumper.

Honda geeft de Pilot verder nieuwe infotainment, hard- en software die met Apple CarPlay en Android Auto kan omgaan en past de standaarduitrusting van de SUV aan. Tevens maakt elke uitvoering van de Pilot voortaan kennis met Honda Sensing, een pakket veiligheidssystemen. De Pilot is standaard een achtzitter en is optioneel met captains seats achterin te krijgen, waarmee de auto wel één zitplaats verliest.

In alle gevallen wordt de zo'n 5 meter lange en 1.850 kilo wegende Pilot aangedreven door een 3,5-liter i-VTEC-V6 die 280 pk levert. Standaard is die zescilinder gekoppeld aan een zestrapsautomaat. De duurdere uitvoeringen krijgen een negentrapsautomaat.

De vanafprijs van de auto ligt in de Verenigde Staten op een kleine € 27.000.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (14)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.