Verkoopteller BMW Group al op 1 miljoen

X-modellen en 5-serie scoren goed

BMW M5 Performance Parts en M4 30 Years America
De BMW Group heeft dit jaar al meer dan 1 miljoen voertuigen verkocht, inclusief de modellen van Mini en Rolls-Royce. Vooral de SUV's van BMW deden het goed.

Volgens het Duitse merk hebben de SUV's en cross-overs inmiddels een aandeel van 35,3 procent in de wereldwijde verkoop. Tot en met mei zijn er 303.202 X-modellen geregistreerd. In totaal leverde BMW in de eerste vijf maanden van dit jaar 858.675 voertuigen af.

Andere belangrijke pijlers onder het resultaat waren de 5-serie en de relatief oude 1-serie. Van de zakensedan werden 156.105 exemplaren verkocht, terwijl de in 2011 gepresenteerde hatchback 82.828 keer werd geregistreerd. Deze aantallen liggen respectievelijk 12,5 en 11,6 procent hoger ten opzichte van dezelfde periode een jaar eerder.

Ook de deels en volledig elektrische auto's van de BMW Group liepen goed. In totaal gingen er wereldwijd 46.849 stuks op kenteken, een toename van 41 procent. Mini noteerde met 143.472 exemplaren een plus van 1,2 procent.

Het beeld voor alleen de maand mei laat andere cijfers zien. Vorige maand verkocht het concern wereldwijd 204.041 voertuigen, een daling van 2,1 procent. In Duitsland en China ging de verkoop met respectievelijk 13,6 en 10,1 procent onderuit. In Noord- en Zuid-Amerika nam de verkoop daarentegen toe.

PRIVATE LEASE BMW

Lezersreacties (23)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.