AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Verkoopcijfers juli 2008
48
Viel juni een beetje tegen, juli laat weer een uitstekend verkoopcijfer zien. Relatief tenminste, want met ruim 39.000 auto's is het de minst verkopende maand tot nu toe dit jaar. Maar dat heeft alles te maken met de vakantieperiode.
Zowel Volkswagen als Toyota hadden een paar mindere maanden achter de rug, maar in juli voeren ze weer de ranglijsten aan. Dankzij 3 modellen bij de top 10, waarvan de (oude) Golf op de 2e plaats, voert Volkswagen het merkklassement aan. Toyota pakte de eerste plek bij de modellen met de Aygo. Opel wist zich ook nog redelijk te handhaven, maar Ford, Peugeot en Renault had duidelijk een mindere maand.
Er zijn drie opvallende nieuwe binnenkomers in de top 10. Allereerst de Peugeot 308 (5e) die dankzij de komst van de SW eindelijk op stoom is gekomen. Ook de nieuwe Audi A4 waarvan het modellenprogramma bijna op volle sterkte is, treedt voor het eerst de top 10 binnen. Dat de belangstelling voor de Toyota Prius is nog lang niet voorbij is, bewijst de 10e plek. De Ford Ka die vorige maand nog een fraaie 2e plek wist te noteren, is helemaal teruggevallen naar de 58e positie. Ook de Hyundai i10 viel terug van de 3e positie naar de 20e positie.
In de tussenstand over het hele jaar gerekend heeft Volkswagen de koppositie van Ford teruggepakt. Bij de modellen gaat de Peugeot 207 nog steeds aan de leiding.