Verkoop bedrijfswagens in de lift

Renault Kangoo
De verkoop van bedrijfswagens zit in de lift. Dat blijkt uit donderdag vrijgegeven cijfers van de Europese brancheorganisatie ACEA.

In Nederland werden dit jaar tot nu toe 13.514 bestelbusjes, touringcars en vrachtwagens verkocht. Dat is ruim 16 procent meer dan in dezelfde periode een jaar eerder. In februari lag de verkoop met 5789 stuks 14 procent hoger.

In de Europese Unie steeg de verkoop van bedrijfswagens afgelopen maand met 8,3 procent tot 135.778 voertuigen. Over de eerste twee maanden van dit jaar nam de verkoop op jaarbasis met 8 procent toe, tot ruim 278.000.

Bij de grote autolanden kenden Spanje (plus 29,5 procent), het Verenigd Koninkrijk (plus 19,4 procent), Italië (plus 8,7 procent) en Polen (plus 15,8 procent) een sterke groei. In Duitsland was de groei met een plus van 1 procent meer bescheiden. In Frankrijk viel de verkoop met een min van 4,3 procent uit de toon.

Lezersreacties (6)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.