Verknipte Impreza herbergt legende

Subaru - Toyota sportauto
Subaru - Toyota sportautoSubaru - Toyota sportautoSubaru - Toyota sportautoSubaru - Toyota sportautoSubaru - Toyota sportauto
Hier rijdt een prototype van de nieuwe sportauto van Subaru en Toyota zijn rondjes over de Nürburgring. Voorlopig is het nog een zogeheten 'mule' die is gemaakt van een verknipte Impreza. We kunnen niet wachten tot we het eindproduct kunnen zien.
Neem ons niet kwalijk als onze verwachtingen over de nieuwe sportauto die Toyota en Subaru gezamenlijk ontwikkelen nogal hooggespannen zijn. Maar zeg nou zelf: een betaalbare achterwielaangedreven sportauto met een compact formaat, boxermotor én zo'n afkomst klinkt veelbelovend. Wat ons betreft is -ie nu al legendarisch.
Toyota laat op de Tokyo Motor Show al de FT-86 zien, dat is een concept car die voorafgaat aan de sportwagen van Toyota. Deze foto's van de Nürburgring zijn het tweede levensteken van dit project in korte tijd.
Het ziet er naar uit dat de ontwikkeling van de auto voornamelijk het feestje van Subaru is. Dat bewijst deze testauto, waarin je duidelijk een verbouwde Impreza herkent. Ook de showauto van Toyota is voorzien van een Subaru boxer. Achterwielaandrijving is echter iets wat je niet snel bij Subaru verwacht. Vierwielaandrijving zit voor dit model zelfs niet eens in de pen.
Volgens eerdere berichten zou de Toyota-versie alleen aan het thuisland zijn voorbehouden. Wij krijgen vanaf 2011 te maken met de Subaru. Dat merk heeft een naam hoog te houden op het gebied van geweldenaren, denk maar aan de GT turbo's uit het verleden en de WRX'en van nu. Toyota mag in Europa de groene kar blijven trekken. Al is dat een beetje schijnheilig, want aan de andere kant brengt Lexus wél de LF-A uit. Daarvoor zouden we zelfs dit snoepje laten staan.

Lezersreacties (39)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.