Verademing: Opel Corsa OPC krijgt Adam-neus
Een compleet nieuwe Corsa verwachten we niet voor 2015, wat zou betekenen dat Opel's B-segmenter een levensloop van bijna tien jaar achter z'n naam mag schrijven. De huidige Corsa staat namelijk alweer sinds 2006 in de showrooms.
Toch vindt Opel dat z'n compacte model nog wel even mee mag, en dat is eigenlijk ook helemaal niet zo gek. Afgelopen maand ging de Duitser bij ons nog bijna 700 keer over de toonbank, waarmee hij de elfde plek in de verkooplijst wist te behalen. Terug naar dit vers gekiekte exemplaar.
Beter dan ooit zien we dat de Corsa het neusje van Opel's kleinste krijgt aangemeten, de Adam. De vorm van de lichtunits schemert al door de bestickering heen en ook het bumper- en grillewerk gaat overduidelijk het ontwerp van dat van z'n kleinere broertje achterna.
Onder de kap houdt zich momenteel een geblazen 1.6 met 192 pk schuil. Onlangs presenteerde Opel een compleet nieuwe generatie SIDI-motoren, waaronder een nieuwe 1.6 Turbo. Dit blok komt al al naar de Astra en de Cascada, het is heel goed mogelijk dat ook de Corsa OPC de beschikking krijgt over dit nu 200 pk sterke turboblok, dat naast krachtiger ook nog eens een stuk zuiniger is.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Opel Corsa
Lees ook

Twaalf hybrides van Stellantis vatten vlam

Opel Corsa GSE wordt misschien wel leuker dan de 208 GTI

Opel Corsa scoort met fun-factor tegen uitstekende allrounder Renault Clio

Opel Corsa GSE komt met 280 pk de Peugeot e-208 GTi pesten





