Unieke Lamborghini Pregunta in de aanbieding

Lamborghini Pregunta
Op zoek naar een spectaculaire hypercar, maar komt die Veyron je nu zo'n beetje wel je neus uit? Zoek niet verder, want dit is een heel aardig alternatief!

Als je een bedrag van een miljoen euro of meer wilt stukslaan op een extreme auto, dan ben je al snel aangewezen op de Koenigseggs, Bugattis en Pagani's van deze wereld. Van nature al vrij exclusief natuurlijk, maar wil je echt iets unieks rijden dan is deze Lamborghini Pregunta misschien iets voor je.

De Pregunta is een concept-car die in 1998 z'n debuut beleefde op de Autosalon van Parijs. In 1999 konden we hem in Geneve bewonderen, waarna de auto eigenlijk een beetje onder de radar is doorgeglipt. De auto markeert het einde van het nog onafhankelijke Lamborghini, dat kort na de introductie van de Pregunta onder de vleugel van Audi werd ondergebracht.

Voor 1,6 miljoen euro te koop op classicdriver.com. Het uiterlijk van deze unieke Lambo is geïnspireerd op straaljagers uit de jaren zestig, maar heeft wat ons betreft meer weg van de Pagani Zonda. De Pregunta krijgt dezelfde lak mee waar diverse stealth-vliegtuigen ook van worden voorzien. Onder de kap ligt een 530 pk sterke twaalfcilinder die de auto tot een topsnelheid van 333 km/h moet kunnen brengen. Stukken sneller dan de officiële top-Lamborghini uit die tijd, de Diablo.

Aan luxe ontbreekt het de Pregunta trouwens niet. De bizarre concept-car beschikt namelijk onder andere over een digitaal instrumentarium, een achteruitrijcamera en GPS. Snel reageren lijkt ons geboden, anders verdwijnt het apparaat binnen de kortste keren achter de gesloten deuren van een gefortuneerde oliesjeik.

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.