AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Tweede Tesla-fabriek in Tilburg
Elon Musk opent faciliteit
19
Tesla opent vrijdagavond een tweede fabriek in Tilburg. Topman en oprichter Elon Musk verricht dan de opening samen met minister Henk Kamp (Economische Zaken).
Tesla opende twee jaar geleden een eerste vestiging in de Brabantse stad. De luxeauto's van het Model S die vanuit de Verenigde Staten zijn verscheept, worden daar afgebouwd. Eenmaal voorzien van accu, motor en andere onmisbare onderdelen, gaan ze vanuit Tilburg Europa in. Ook de tweede fabriek heeft een assemblagelijn. Naast het gebouw van bijna 50.000 vierkante meter ligt een testbaan. Ook stads- en provinciebestuurders, die alleen al vanwege de werkgelegenheid blij zijn met de uitbreiding, wonen de opening bij.
Musk is behalve bestuurder van Tesla ook onder meer algemeen-directeur en hoofd technologie van ruimtevaartfabrikant SpaceX. Verder was hij betrokken bij betalingsdienst PayPal.
Ontdek deze auto's in de occasionvergelijker
PRIVATE LEASE Tesla
Lees ook
Nieuws

Tesla-schaamte bestaat echt in Nederland: dit zijn de cijfers

Joesoef (48) rijdt al 700.000 km in zijn Tesla Model 3 met originele accu: 'Kijken hoe lang nog'
Nieuws

CO2-pool Tesla flink kleiner: Stellantis en Toyota gaan eigen weg
Vergelijkende test

De Skoda Elroq is goed, maar de Tesla Model Y 'Standard' is beter
Nieuws



![Tesla Model Y Standard RWD Plus 351pk [ LFP ACCU+AUTOPILOT+19 INCH+PREMIUM AUDIO ]](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/59086457/0-2d8a5147a1d126de7e3ae155effcf46e.jpg)
