AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Twee miljard voor schone lucht
Het Rijk reserveert twee miljard euro voor maatregelen om de luchtkwaliteit te verbeteren.
In het Nationaal Samenwerkingsprogramma Luchtkwaliteit van minister Cramer van VROM staat dat er twee miljard euro beschikbaar komt voor nationale en lokale maatregelen om de lucht te verbeteren.
Het budget bestaat onder meer uit 555 miljoen euro voor zaken als roetfilters voor diesels en bijvoorbeeld luchtwassers voor pluimveebedrijven. Voor maatregelen als flexibele snelheidsbeperkingen en schermen langs de wegen komt 625 miljoen euro beschikbaar. Voor lokale maatregelen is nog eens 370 miljoen euro te verdelen. De gemeenten stellen op hun beurt nog eens een bedrag van 340 miljoen beschikbaar.
Het doel van deze kapitaalinjectie is om projecten te verwezenlijken waarvan de bouw nu strandt omdat de luchtkwaliteit onvoldoende is. Volgens het Ministerie van VROM zijn al veel projecten in gang gezet waardoor de luchtkwaliteit op het moment als sterk verbetert.
Plaats een reactie
Lees ook
Test: Nissan Micra (2025) – Copy paste Renault 5?
Nieuws
‘Kale’ Tesla Cybertruck RWD is alweer geschrapt
Nieuws
20 verschillende modellen: deze Stellantis-auto’s zijn er met ‘Hybrid 145’-aandrijflijn
Nieuws
Grote verschillen tussen merken in tevredenheid over werkelijke actieradius vs WLTP
Nieuws