Toyota verwacht hogere winst

Zwakke yen helpt een handje

Toyota Yaris
Toyota heeft zijn winstverwachting naar boven toe bijgesteld. In het eerste halfjaar van zijn fiscale boekjaar verkocht het bedrijf meer auto's en boekte het meer omzet en meer winst. Toyota profiteerde onder meer van de zwakke yen.

Toyota verkocht van maart tot en met september zo'n 4,4 miljoen auto's, in totaal bijna 26.000 meer dan een jaar eerder. De grootste groei zat daarbij in Europa, waarnaar 35.000 auto's meer werden verscheept. Dat leverde het bedrijf een 8,6 procent hogere omzet van 14,2 biljoen yen, ruim 107 miljard euro, op. De nettowinst steeg met 13 procent naar 1,1 biljoen yen.

Voor heel zijn boekjaar verwacht Toyota nu een omzet van 28,5 biljoen yen en een nettowinst van 1,95 biljoen yen. De verkoopprognose voor de automaker ging licht omhoog naar 8,95 miljoen voertuigen

Lezersreacties (26)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.