AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Toyota verwacht eerste winstdaling in 5 jaar
Sterke yen gooit roet in het eten
21
Toyota Motor denkt dat de winst dit lopende boekjaar zal dalen, wat de eerste winstdaling in vijf jaar zou zijn voor het bedrijf. Toyota heeft te kampen met tegenwind door de sterkere Japanse yen en een zwakkere vraag in opkomende markten.
De nettowinst zal naar verwachting met 35 procent dalen tot 1,5 biljoen yen (ruim 12 miljard euro) in het gebroken boekjaar dat in maart volgend jaar eindigt. In de afgelopen jaren wist Toyota dankzij een afzwakkende yen recordresultaten te boeken, maar de Japanse munt is inmiddels flink in waarde gestegen.
De omzet van 's werelds grootste autoconcern neemt in het lopende boekjaar naar verwachting met bijna 7 procent af tot 26,5 biljoen yen.
Het afgelopen boekjaar boekte Toyota een nettowinst van 2,3 biljoen yen en een omzet van 28,4 biljoen yen, respectievelijk ruim 6 procent en 4 procent meer dan het voorgaande boekjaar.
PRIVATE LEASE Toyota
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook
Nieuws
Elektrische Toyota bZ7: langer dan een Tesla Model S, bomvol Chinese techniek
Toyota Prius 1.5 THSD (2009) - Op de rollenbank
Nieuws
Vernieuwde Toyota Corolla lijkt opeens ook op de Toyota Prius
Toyota Auris 1.6 – 2007 – 320.999 km - Klokje rond
Nieuws