Toyota-topman duidelijk niet onder de indruk van Tesla

'Leuk recept, maar wij koken daadwerkelijk'

Akio Toyoda

Tesla is in een mum van tijd uitgegroeid tot de meest waardevolle autofabrikant ter wereld. Toyota is van de troon gestoten, maar is niet onder de indruk. Dat blijkt uit de woorden van topman Akio Toyoda.

Afgelopen zomer streefde Tesla Toyota voorbij als 'meest waardevolle autofabrikant' ter wereld. Qua 'merkwaarde' geldt Toyota nog wel als de absolute nummer 1. Aan de top heeft Toyota er dus een nieuwe partij bijgekregen om rekening mee te houden, maar het lijkt erop dat topman Akio Toyoda er bepaald niet wakker van ligt. In niet te misverstane woorden uit hij zijn visie dat Tesla nog maar 'een kleine jongen' is: "Tesla zegt dat hun recept de standaard wordt in de toekomst. Toyota heeft echter al een keuken en een echte chef", luidt de beeldspraak van de Japanner volgens Bloomberg.

Toyoda benadrukt dat Toyota een veel grotere speler is, vooral qua productie. De kleinzoon van de oprichter van Toyota lijkt het een beetje een hype te vinden: "Ze maken niet echt iets echts. Mensen kopen het 'recept'. Wij maken écht eten." Met die beeldspraak lijkt Toyoda zijn vraagtekens te zetten bij de daadkracht van Tesla op het gebied van productie en kwaliteit. Hij vindt ook de nuance dat Tesla qua beurswaarde voorloopt op Toyota belangrijk: "Wij verliezen het (van Tesla, red.) op aandeelwaarde, maar als het op producten aankomt, hebben wij onze klanten echt iets te bieden." Opvallend stevige uitspraken van de Toyota-president.

Hoewel Toyota nog altijd vooral stevig marktaandeel pakt met zijn hybride aangedreven modellen, is ook volledig elektrisch rijden zeker onderdeel van Toyota's toekomst. Het werkt onder meer (samen met dochtermerken Subaru en Daihatsu) aan een reeks volledig elektrische cross-overs, schuift dit jaar de nieuwe Mirai naar voren en wil per 2025 jaarlijks 5,5 miljoen geëlektrificeerde auto's aan de man brengen. Een aanzienlijk deel daarvan moet dan ook al volledig elektrisch aangedreven zijn.

PRIVATE LEASE Toyota

Lezersreacties (231)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.