Toyota start onderzoek naar bemande maanwagen
The only way is up
In maart dit jaar liet Toyota weten dat het overwoog om met samen met het Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) onderzoek te doen naar de ontwikkeling van een maanwagen. Nu meldt Toyota dat het onderzoek er inderdaad komt.
Eerder dit jaar liet Toyota al digitale tekeningen zien van een flinke maanwagen, een gevaarte dat in theorie in 2029 naar de maan kan worden geschoten. Toyota en JAXA maken nu bekend dat ze inderdaad gaan onderzoeken of een bemande maanwagen die gebruikmaakt van brandstofcellen, zinvol is.
Dit jaar bekijken de twee bedrijven welke technische elementen ontwikkeld moeten worden om de maanwagen fatsoenlijk te laten functioneren. Volgend jaar zouden deze nieuw ontwikkelde delen samen met een eerste prototype van de maanwagen geproduceerd kunnen worden. Het jaar erop, in 2021, volgen uitvoerige tests. In 2027 wil Toyota een 'vluchtklaar' model gereed hebben.
PRIVATE LEASE Toyota
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?
Lees ook

Ook deze ruige Toyota heeft een brandstofcel en lust waterstof

Toyota Aygo X Hybrid: sterker, sneller, zuiniger én duurder

Nieuwe Toyota Hilux: ultiem werkpaard klaar voor debuut

Toyota bZ4X als knalharde sportieveling met meer dan 400 pk






