AutoWeek.nl heeft je steun nodig
We zien dat je een adblocker gebruikt. Dat vinden we jammer, want alleen dankzij advertenties kunnen we autoweek.nl gratis toegankelijk houden. We willen je vragen voor autoweek.nl een uitzondering te maken. Wil je jouw adblocker voor ons pauzeren? Zo werkt het
Topman Ferrari zwaait af na sterk kwartaal
Sergio Marchionne neemt de scepter aan
36
Ferrari heeft naar eigen zeggen het sterkste eerste kwartaal ooit achter de rug. Het aantal verkochte bolides steeg met 15 procent tot 1882. Daarnaast meldde het bedrijf maandag dat topman Amedeo Felisa het na ruim een kwart eeuw voor gezien houdt.
Felisa wordt opgevolgd door Sergio Marchionne, die ook de hoogste baas is van moederbedrijf Fiat Chrysler en daarnaast al een toezichthoudende rol vervulde bij Ferrari. Dat hij nu ook de dagelijkse leiding krijgt, komt voor volgers van de autobranche niet als een verrassing.
Ferrari behaalde afgelopen kwartaal een omzet van 675 miljoen euro. Dat is een kleine 9 procent meer dan een jaar eerder. De nettowinst viel met 78 miljoen euro bijna een vijfde hoger uit dan in het eerste kwartaal van 2015. Het bedrijf heeft de winstverwachting voor heel 2016 verhoogd.
Lees ook
Op Zoek Naar
Lekkere tussenmaat gebruikte SUV: scherpe Mazda CX-30 of toch iets van de Volkswagen Groep?
Kan elektrische Ford Capri met Volkswagen-techniek de Tesla Model Y aan? - Dubbeltest
Nieuws
Elektrische auto's van Stellantis zijn straks zuiniger, lichter én betrouwbaarder
Nieuws
Elektrische Volvo EX90 sloopt zichzelf - 'alles voor de veiligheid'
Nieuws