Tesla's Supercharger nu ook in Europa

Tesla Supercharger
Er gaat bijna geen dag voorbij zonder een Tesla-nieuwtje, en ook vandaag is het weer raak: het merk maakt bekend het Europese netwerk van Superchargers te introduceren in Noorwegen.

Tesla's Supercharger, een oplader die in staat is een Model S in relatief weinig tijd weer opgeladen op de weg te krijgen, is al op verschillende plaatsen in de Verenigde Staten te vinden. Bij de introductie beloofde het merk al de speciale laadpunten ook in Europa te gaan installeren, en die belofte wordt nu ingelost. De keuze is daarbij gevallen op Noorwegen, niet geheel onlogisch als je bedenkt dat elektrisch rijden in het Scandinavische land nog meer wordt gestimuleerd dan bij ons.

De Amerikanen doen geen half werk, en installeerden gelijk zes Superchargers. Dat lijkt geen enorm aantal, maar hiermee moet het mogelijk zijn de meest gebruikte routes in Noorwegen helemaal af te rijden. Gratis, want opladen bij een Supercharge-punt kost de Tesla-rijder niets. Omdat de laders worden geïnstalleerd op plekken waar ook restaurants te vinden zijn kan de bestuurder bovendien zichzelf voeden terwijl de auto hetzelfde doet.

Tesla's woordvoerster geeft aan dat de Superchargers vanaf volgend jaar ook in andere Europese landen te vinden zullen zijn, maar zegt nog niet welke locaties het eerste aan de beurt zijn. Op de IAA in Frankfurt zou daarover meer informatie worden vrijgegeven.

PRIVATE LEASE Tesla

Lezersreacties (30)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.