Tesla ziet aantal leveringen afnemen
Eerste afname in ruim twee jaar
Tesla heeft in het tweede kwartaal van dit jaar zo'n 255.000 auto's afgeleverd. Een heleboel en meer dan in het tweede kwartaal van vorig jaar. Toch lijkt ook bij Tesla een daling van de cijfers ingezet.
In het tweede kwartaal van dit jaar leverde Tesla 254.695 nieuwe auto's af. Dat zijn er fors meer dan de ruim 200.000 stuks die Tesla in het tweede kwartaal van vorig jaar wist af te leveren. Toch zijn de cijfers voor Tesla minder rooskleurig dan je zou denken. De afgelopen negen kwartalen nam het aantal geleverde nieuwe Tesla's namelijk onafgebroken toe ten opzichte van het kwartaal ervoor. In het eerste kwartaal van 2022 leverde Tesla nog 310.048 nieuwe auto's af. Toch zo'n 55.000 meer dan in het tweede kwartaal.
Van de in april tot en met juni geleverde Tesla's waren er 238.533 een Model 3 of Model Y. Slechts 16.162 waren er een Model S of Model X. In totaal produceerde Tesla in het tweede kwartaal 258.580 auto's, 15 procent minder dan in de eerste drie maanden van dit jaar. Toch is er ook positiever nieuws. Juni was namelijk de maand waarin Tesla meer auto's dan ooit heeft geproduceerd, al geeft het merk niet aan hoeveel het in die maand heeft gebouwd. Tesla zou vooral last hebben van de gevolgen van de Chinese coronasituatie.
PRIVATE LEASE Tesla
Ontdek deze occasions: had je ze al gezien?

Tesla Model Y Performance AWD 75 kWh Autopilot/ Panorama
- 2022
- 75.089 km
![Tesla Model Y RWD 58 kWh [ 3-Fase-11kW ] {SOH-93%} (INCL-BTW) Aut. *HEATPUMP | PANO | LEATHER | AUTO-PILOT | NAVI-FULLMAP | MATRIX-LED | KEYLESS | CAMERA | DAB+ | HEATED-COMFORTSEATS | PRIVACYGLASS | TOPVIEW | 19''ALU*](https://cdn.autotrack.nl/cdn-cgi/image/width=320/58902857/0-dc52ee8fe1234d57ed6511f0250cbc9c.jpg)
Tesla Model Y RWD 58 kWh [ 3-Fase-11kW ] {SOH-93%} (INCL-BTW) Aut. *HEATPUMP | PANO | LEATHER | AUTO-PILOT | NAVI-FULLMAP | MATRIX-LED | KEYLESS | CAMERA | DAB+ | HEATED-COMFORTSEATS | PRIVACYGLASS | TOPVIEW | 19''ALU*
- 2024
- 161.353 km

Tesla Model Y RWD 58 kWh | Panorama dak | 20" Wheels | PDC VA | 360 Camera | Full LED | Leder | Autopilot
- 2023
- 41.161 km
Lees ook

In de Tesla Model Y, Model 3, Model S en Model X kun je praten met AI-assistent Grok

China verklaart de oorlog aan het ‘yoke-stuur’

Tesla’s FSD officieel in Nederland, maar voorlopig ‘meerijden met meerijden’

Volvo en Tesla verwachten flink minder CO2-credit-inkomsten in 2026

