Tegenvallende vraag zorgde voor slecht jaar voor Polestar

Minder omzet, groter verlies

Polestar 2

Polestar heeft eindelijk zijn financiële resultaten over 2023 vrijgegeven. Wat blijkt: het heeft in 2023 minder omzet gedraaid dan in het jaar ervoor en het nettoverlies is flink toegenomen.

Volvo verkleinde zijn aandeel in Polestar eerder dit jaar van bijna de helft naar 18 procent. Dat nieuws volgde eerder dit jaar kort nadat bekend werd dat Polestar door tegenvallende vraag zou snijden in het personeelsbestand. De geldbomen groeien er niet tot in de hemel en dat wordt bevestigd door de financiële resultaten over 2023.

Ten opzichte van 2022 zag Polestar zijn omzet vorig jaar met drie procent (zo'n €63 miljoen) dalen. Volgens Polestar komt dit onder meer doordat het flinke kortingen heeft gegeven op zijn producten. Het nettoverlies kwam in 2023 uit op bijna €1,1 miljard. In 2022 was dat bijna €550 miljoen. Verder zegt Polestar dat de vraag naar de 2 in een aantal belangrijke markten kleiner was dan waarop was gerekend. Binnenkort maakt de fabrikant de resultaten over het eerste halfjaar van 2024 bekend.

PRIVATE LEASE Polestar

Lezersreacties (32)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.