Subaru WRX STi aan de prijs
De nieuwe WRX STi komt in ons land namelijk met een vanafprijs van 75.995 euro in de prijslijst te staan. De Sport Executive kost 79.995 euro. Daarmee is de auto een stuk duurder dan de BMW M135i xDrive en de Mercedes A 45 AMG, die allebei meer vermogen hebben.
Deze hoge prijzen van de Subaru zijn voor een belangrijk deel de wijten aan de hoge CO2-uitstoot, die in ons land voor een flinke hoop geld voor de staatskas (34.551 euro, om precies te zijn) betekent.
De tijden dat je een Turbo-Impreza voor minder dan 50.000 gulden (ongeveer 23.000 euro) mee kon nemen bij de dealer, liggen dus ver achter ons.
Eerlijk is eerlijk, je krijgt voor je geld wel een lekker heftige Soeb met vierwielaandrijving en 305 pk. Het maximumkoppel is 393 Nm. Veel testwerk op onder meer de Nordschleife is volgens Subaru de garantie voor een uitmuntend weggedrag.
Lees binnenkort onze eerste rij-indrukken op deze website. De uitgebreide Eerste Rijtest is te lezen in AutoWeek 16, die vanaf woensdag 16 april in de winkels ligt.