Skoda Kodiaq RS op komst

Topdiesel voor top-Kodiaq

Skoda Kodiaq Sportline
Skoda Kodiaq SportlineSkoda Kodiaq SportlineSkoda Kodiaq SportlineSkoda Kodiaq SportlineSkoda Kodiaq Sportline
Skoda breidt het Kodiaq-gamma op termijn uit met een RS-versie. De gespierde grote broer van de Karoq krijgt een bekende dieselbeul als krachtcentrale.

De directie van Skoda heeft tegenover AutoWeek verklaard dat het Kodiaq-gamma volgend jaar wordt uitgebreid met een RS-versie. De Tsjechische divisie van de Volkswagen Groep geeft de Kodiaq RS geen benzine-, maar een dieselmotor mee.

De nieuwe sportieve variant van Skoda's grootste SUV komt over de 2,0-liter grote biturbo TDI te beschikken die Volkswagen eerder al een plekje gaf in de Tiguan. Het blok is 240 pk en 500 Nm sterk. De Tiguan is daarmee in staat om in 6,5 seconden naar een snelheid van 100 km/h te sprinten. Zijn topsnelheid ligt op 228 km/h. Met het iets hogere gewicht van de Kodiaq in het achterhoofd, zal de Skoda net wat langer over de 0-100-sprint doen. Vierwielaandrijving zal standaard zijn.

Begin dit jaar liet Skoda al een nieuwe smaak van de Kodiaq zien: de Sportsline. Deze sportief aangeklede versie onderscheidt zich met een rits zwarte details van zijn minder uitbundig ingestelde broers. Zaken als de grille, de dakrails, de zijspiegelkappen zijn donker uitgevoerd. De wielkastranden zijn op de Sportline in carrosseriekleur in plaats van zwart uitgevoerd. De Sportline staat daarnaast standaard op 19-inch lichtmetalen wielen, al zijn 20-inch metende wielen ook te krijgen. Deze uitvoering geeft waarschijnlijk al een goede indicatie van wat we van de Kodiaq RS verwachten kunnen (zie foto's).

RS en diesel

Het is overigens niet voor het eerst dat Skoda een RS-versie van een dieselmotor voorziet. Zo was de huidige generatie Octavia voor de facelift naast als 230 pk sterke benzine-RS ook met een 184 pk sterke 2.0 TDI in RS-kostuum te krijgen. Na de bijpuntsessie verdween deze van de Nederlandse bestellijst. Momenteel voert Skoda de Octavia RS alleen nog met 245 pk sterke 2.0 TSI in het vooronder. Van de eerste generatie Fabia leverde Skoda tevens een RS met zelfontbrander: een 130 pk sterke 1.9 TDI.

Gerelateerde forum topics

Lezersreacties (50)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.