ADAC crashtest ski-uitrusting
 
Nieuws

Ski-uitrusting desastreus bij frontale botsing

De Duitse versie van de ANWB, de ADAC, heeft een oude BMW 5-serie op een muur afgevuurd om te kijken hoe een een met ski-attributen volgeladen auto zich op het gebied van veiligheid staande houdt.

De Duitse ADAC heeft het bovenstel van een 5-serie Touring van twee generaties geleden met volle ski-bepakking richting de muur gelanceerd. Het resultaat is niet bepaald om over naar huis te schrijven.

Een losliggend object van 20 kilo lanceert zichzelf, bij een snelheid van 50 km/h, zo hard naar voren dat z'n inslagkracht overeenkomt met niet meer dan duizend kilo. Vastleggen dus, die losse zaken.

Bij de eerste test werden ski's, skihelmen, en -schoenen en koffers los in de auto gelegd, uiteraard met een neergeklapte achterbank. Het interieur van de reisauto bleek 'volledig gesloopt'. De lange latten perforeren de stoelen en zouden zo voor ernstig letsel aan de rug kunnen zorgen.

Het tweede experiment werd met vastgezette bagage gedaan. Deze test werd wél naar tevredenheid van ADAC afgerond. De Duitsers schrijven dat een losliggend object bij een snelheid van 50 km/h met 30 tot 50 maal zijn eigen gewicht in kracht naar voren schiet. Vastsjorren dus!

Lezersreacties (19)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.