"Ruimte voor normalere Rolls"

Rolls-Royce-logo
De nieuwe baas van Rolls-Royce vindt dat er best nog plaats is voor een normaler model dan de Ghost – het nieuwe kleintje van het merk.
De Rolls-Royce Ghost kennen we sinds dit jaar als sedan. In Goodwood hebben ze er nooit een geheim van gemaakt dat er in de toekomst ook nog een coupé en een cabriolet aan komen van het kleine model. Dat laatste is overigens relatief, want de Ghost gebruikt de basis van de BMW 7-serie.
Die coupé en cabrio kan Torsten Müller Ötvös niet bedoeld hebben toen hij bij persbureau Bloomberg verklaarde 'dat er nog potentie in de markt is voor een minder formeel model van Rolls-Royce'. Grote kans dus, dat er nog een Ghost-derivaat op stapel staat, die mooi aansluit bij de wens van het merk om een jonger publiek aan te spreken.
Intussen zorgt de Ghost voor mooie cijfers bij Rolls-Royce. Tot en met augustus verlieten in totaal 1.467 auto's de fabriek. Dat zijn er al meer ruim meer dan de 1.002 Rollsen die in 2009 werden gebouwd. In totaal moeten er dit jaar tweeduizend worden gebouwd. Op het moment worden twaalf Ghosts per dag gebouwd en drie Phantoms. Overigens duurt de productie van een Phantom zeventien dagen.
Sinds Bentley is overgenomen door VW en Rolls-Royce door BMW zijn de ex-broeders flink uit elkaar gegroeid. Bentley bouwde in het eerste halfjaar bijvoorbeeld 2.489 exemplaren – elf procent meer dan in crisisjaar 2009. De andere concurrent is Maybach van het Daimler-concern. Toen het merk in 2002 werd geherintroduceerd werd verwacht dat er duizend per jaar geproduceerd konden worden. Tot nu toe is het topjaar 2003, toen zeshonderd Maybachs werden gebouwd. Vorig jaar bleef de teller zelfs steken op tweehonderd stuks.

Lezersreacties (18)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.