Ruig: Peugeot EX1 concept
Dit is de blikvanger van Peugeot op de Autosalon van Parijs. Hij heet EX1 en is de nieuwste concept car van het merk.
Peugeot bestaat tweehonderd jaar en om dat te vieren heeft het merk zichzelf een leuk speelgoedje cadeau gedaan. De EX1 is een tweezits roadster met een futuristisch uiterlijk. De auto is voorzien van twee elektromotoren met een totaal vermogen van 340 pk. Peugeot claimt dat hij verschillende wereldrecords heeft gebroken bij acceleratie met een staande start. Welke dat precies zijn, meldt Peugeot niet; in elk geval komt er bij volle acceleratie een kracht van 1G vrij. De voornaamste missie van de EX1 is dan ook om te laten zien wat er allemaal mogelijk is met elektrische auto's.
De basis van de EX1 leende Peugeot bij concept cars uit het verleden als de Asphalte uit 1996 en de 20Cup uit 2005. Dat is samengevoegd met de kennis van Peugeots op het gebied van EV's. De vormgeving sluit aan bij de nieuwste concepts als de SR1 en de BB1. Ook zijn er trekken van de RCZ. De druppelvorm moet zogen voor een optimale stroomlijn. De auto is slechts negentig centimeter hoog en 1,77 meter breed.
De portieren slaan naar achteren open en in het interieur zijn twee sportstoelen geplaatst. De bestuurder zit met vrijwel gestrekte benen net iets boven het asfalt en heeft de beschikking over twee bedieningshandles, zoals in een vliegtuig of bij een computerspel. Een windvanger zorgt er voor dat deze auto volgens Peugeot geschikt is voor dagelijks gebruik en dat er geen helm hoeft worden gedragen.