Rolls-Royce komt binnen drie jaar met plug-in

Rolls-Royce 102EX
Rolls-Royce 102EXRolls-Royce 102EXRolls-Royce 102EXRolls-Royce 102EXRolls-Royce 102 EXRolls-Royce 102 EX
Een Rolls-Royce met een plug-inhybride aandrijflijn zal de puristen ongetwijfeld tegen de borst stuiten, maar dat weerhoudt het merk er niet van om binnen drie jaar een hybride-Rolls op het asfalt te zetten.

Uit berichtgeving van onze Britse collega's van AutoExpress blijkt dat Rolls-Royce in feite niet om een (semi-)elektrische auto heen kan. Torsten Müller-Ötvös, topman van Rolls-Royce, licht toe dat dit 'niet direct komt door vraag vanuit de kant van de consument', maar 'door de regelgeving omtrent de CO2-uitstoot'.

Binnen nu en drie jaar zal Rolls-Royce z'n eerste plug-inhybride op de markt brengen, aldus Müller-Ötvös. Het is niet voor het eerst dat de Britten snuffelen aan elektriciteit als brandstof. Al in 2011 toonde Rolls z'n 102 EX, een volledig elektrische Phantom. Dat model is de conceptfase nooit ontgroeid.

Müller-Ötvös legt uit dat de klanten aan wie de auto werd getoond niet te spreken waren over de elektrische Rolls. "Zowel laadtijd als actieradius waren onacceptabel. Een Rolls-Royce zou op dit gebied geen beperkingen mogen hebben. Met hybride-technologie hebben we een oplossing voor dit probleem", meent de topman.

Lezersreacties (25)

Reageren

Maak melding van misbruik

Let op! Deze functie is niet bedoeld om zelf een commentaar toe te voegen. Optioneel kun je er een opmerking bij plaatsen.

Er is iets mis gegaan. Probeer het later nog eens of e-mail ons.